Naše obľúbené PULky

PICT9233

Moje obľúbené vrchné nohavičky nie sú pulky, sú to vlniačiky. Sú zdravé, ekologické a keď máte prvé dieťatko a usilovne látkujete, sú fajn. Pri druhom si už všimnete fľaky po stolici a moči, začínajú byť vyťahané a prestávate mať chuť a čas lanolinovať. Iste, nezaberie to veľa času, problém je, že máte tisíc činností, ktoré nezaberú veľa času a popritom ste radi, ak si zvládnete natrieť chleba či skočiť na toaletu. Takže siahnete po jednoduchších pulkách na každý deň či v lete po flísačkach.

Moje prvé obľúbené pul nohavičky boli Imse Vimse vo veľkosti S. So svojim suchým zipsom sa ľahko obliekali a boli také mäkučké, že ste nemali zlý pocit, že dávate umelinu dieťatku na zadoček. A boli fajn i na novorodeniatko, i na polročné bábo. A mali taký chutný ZOO vzor so zvieratkami. Ešte ich stále máme, zips je však nepoužiteľný. Keď prešlo prvé nadšenie a bábo sa začalo viac hýbať a pokúšať sa sadnúť si, všimla som si, že ten zips ošúchava dieťatku bruško a občas i nožičky. Tak som začala plienku vyťahovať vyššie. Kúpila som aj M veľkosť, tie majú ešte zničenejší zips po dvoch bábätkách.

PICT0035

ImseVimse S

PICT1002

ImseVimse M

Našťastie sme veľa vlniačikovali, tak to nebol až taký problém. Moje druhé bábo dostalo Newborn Thristies. PUL celkom fajn, akurát zas suchý zips nás potrápil na nožičkách. Vyskúšali sme i PopoWrap M, je to rozhodne najtvrdší PUL z tých, čo som vyskúšala. PopoWrap je fajn v menších veľkostiach ako XS a S, keď veľa plienkujete a ako lacné náhradné nohavičky sú výborné. Ale na hlavné nohavičky sú mi pritvrdé. Škoda, že tie s pásikmi prestávajú vyrábať, je to jeden z mojich obľúbených vzorov. A moja druhorodená ľúbi „pásikové“ veci. Ale v každom prípade, Popolini na mäkkosť Imse Vimse nemajú. Nuž po všetkých tých suchých zipsoch na pulkách som si povedala, nikdy viac a prešli sme na patentky.

Trochu som si prečítala recenzie a vyhrali Haipa daipa. A neľutujem. PUL je mäkučký, pružný a ľahký ako u Imse Vimse, lem z jemného mikrofleecu vôbec netlačí. Teraz má maličký 9 mesiacov a 9kg , M sú mu akurát. Hoci si myslím, že je veľké bábo, rozhodne väčšie ako boli jeho sestry v tom veku. V páse majú 4 patentky, zapíname to na poslednú, okolo nožičiek 3 patentky, zapíname to na strednú, pekne sedia a netlačia. A hoci prcek nemá zvieratká na zadočku, nemyslím, že mu to vadí, majú krásnu krémovohnedú farbu s károvaným vzorom. Pravda, je to šidlo a kým pozapínam tie patentky tak sa nadriem. Ale vyváži to fakt, že neškriabu.

PICT9215
PICT9222

PICT9228

PICT9239

PICT9243

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.