Naše tri prasiatka

Máme troch nových populárnych členov domácnosti, a to tri roztomilé plyšové prasiatka, ktoré doniesol ocko z nedávnej cesty do Bratislavy. Sú krásne jemnučné, prítuľné, nádherne sfarbené s vyšívanými očkami a vhodné pre deti od narodenia. A pripomínajú mi peknú rozprávku o troch šikovných prasiatkach a vlkovi.

P1040742a

Dve prasiatka sú dievčatká, my máme doma dve malé feministky a všetci plyšáci patriaci dievčatám sú samozrejme dievčatká. Volajú sa Dui (neviem prečo) a Spievanka – na počesť u nás práve populárneho Spievankova. Tretie prasiatko je vraj chlapček a ešte nedostal meno a pokiaľ ide o môjho najmladšieho, tak asi ani nedostane. Ešte nevie poriadne hovoriť a navyše je viac nadšený mačkami a medveďmi, pokiaľ ide o plyšákov. Ináč skôr pobehuje s autíčkami. Prasiatka nie sú prehnane ružové, takže sa s nimi bez problémov môže zahrať i chlapček. Kto má tri deti, tak je to ideálny darček, sú predávané ako sada. Nuž, a kto má iba dve deti, bude mať problém, lebo sa mu pobijú o jedno prasiatko, takže odporúčam kúpiť radšej dve sady, pre pokoj domácnosti.

P1040738a

Takže, ak idete okolo Bratislavy teraz pred Vianocami, zastavte sa. Ikea má ako každý rok pred Vianocami akciu pre UNICEF a každým plyšákom, ktorý kúpite urobíte radosť nielen svojmu dieťatku, ale aj iným deťom.

My máme z Ikey každoročne aj pár plyšových dekorácií na Vianočný stromček. Sklenené gule nie sú práve vhodné pre domácnosti s malými deťmi a látkové dekorácie sú v našich končinách ešte stále zriedkavosťou. My máme iba látkové a drevené dekorácie na stromčeku. Tieto vtáčiky sú u nás veľmi populárne od minulého roku, už majú aj vlastný plechový domček.

P1040752a

P1040753a

Samozrejme, netreba sa dať zlákať všetkým, hlavne nie dekoráciami akými sú polystyrén potiahnutý hliníkom a podobne.. Na stránkach Ikey je vždy i presný popis materiálu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.