Netoxický odlakovač

Nájsť netoxický odlakovač je snáď ešte ťažšie ako nájsť netoxické laky na nechty.

Čomu sa vyhnúť:
* acetón: toxický pre pľúca i pokožku
* GBL (gamma-butyrolactone); mnoho odlakovačov bez acetónu používa nahradilo acetón nebezpečnou látkou GBL, rýchlo metabolizuje a vyvolalo kómu u niekoľkých detí.
* triclosan: hormonálny disruptor

Netoxické odlakovače na nechty:

v e-shope

detail_10095

Benecos prírodný odlakovač bez acetónu, vegan a BDIH certifikovaná prírodná kozmetika. Jemný a šetrný.
Zloženie: Ethyl Lactate, Alcohol Denat., Glycerin, Aqua, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Limonene**, Citral**

SAN42130

Sante, vyrábaný prírodnou kozmetikou Sante vyrobený z esenciálnych olejov s vôňou pomaranča. Jediný odlakovač, ktorý získal certifikát prírodnej kozmetiky, ak sa nemýlim, a naozaj funguje. Odlakuje o niekoľko sekúnd pomalšie ako odlakovače na báze acetónu, ale vonia omnoho lepšie  a neobsahuje toxické látky.
Ingredients: Alcohol denat., Ethyl Lactate, Ricinus Communis, Aqua (Water), Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil
, Limonene, Linalool

detail_11479

Suncoat (základ 100% sója & kukurica)
Ingredients: ethyl lactate (from corn fermentation), methyl soyate (from soya oil), vegetable glycerin, D-limonene (from orange)

Honeybee Gardens
Ingredients: methyl acetate, butoxydiglycol, aloe barbadensis leaf juice, equisetum arvense (horsetail) extract, tocopheryl acetate (vitamin E), fragrance.

No miss , odlakuje výborne, ale musíte ho nechať niekoľko sekúnd pôsobiť, vanilková vôňa.
Ingredients : Fruit Acid Solvent (Methyl-Pentan-2 One, Multi-Frut Acids), Amber Acid (Derived From Plant Lichens), Deionized Water, Vitamin A, Natural Vanilla Fragrance

Treba spomenúť Avon odlakovač, ktorý neobsahuje neželané tri zložky. Odlakovacie obrúsky majú známku 1 v databáze Skin Deep, nízky hazard. Aj tak by som ich neodporúčala, Avon nie je prírodná kozmetika, v odlakovači je priveľa chémie, a spoločnosť testuje svoje produkty na zvieratách.
Ingredients : Methyl Acetate, Water/Eau, Methylpropanediol, Butoxydiglycol, Tocopheryl Acetate, 2-Methyl-1,3-Propanediol, Sodium Citrate, Denatonium Benzoate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.