Paola Reina bábiky „Ja som ty“

P1040467b

Soy tú – hnedovlasá Emily, blonďavá Emma, čiernovlasá Lis a ryšavá Becca. 42cm

Bábiky Soy tú sú prostrednými celoplastovými bábikami Paola Reina – výškou i cenou sú medzi bábikami Las Amigas a Las Reinas de Paola.

muneca-amor

Nádherná čokoládová Amor nebola zatiaľ dovezená, ale bolo mi ju ľúto nespomenúť, keďže tiež patrí do Soy tú kolekcie. Možno nabudúce sa mi ju podarí nafotiť.

Ako ich názov naznačuje, majú symbolizovať stotožnenie dievčatka s bábikou. Paola Reina má v ponuke naozaj rozsiahly počet bábik pre rozdielne vekové kategórie. Bábiky ako tieto pomáhajú dievčatkám získať sebavedomie – mám vlásky a očká ako nádherná bábika, aj ja som nádherná. Iné sú určené ako prvé priateľky rozmanitého výzoru a odlišných národností.

P1040449b

Las Amigas Carla, Soy Tú Becca, Las Reinas Alma

Bola som v pokušení podrobnejšie nafotiť ryšavú Beccu s nádhernými pehami, ale napokon som sa rozhodla pre Emily, keďže moje dievčatká sú hnedovlásky a zdalo sa mi to primeranejšie. Ale nezabudla som na pár fotiek ostatných bábik.

P1040470b

Hnedovláska Emily.

Balenie

Bábika má na zápästí malú kartičku s vekovým upozornením vo viacerých jazykoch. Je určená pre deti staršie ako tri roky. Je upevnená v kartónovej krabici jednoduchými gumičkami, aby nevypadla. Gumičky sa dajú ľahko odstrániť a opätovne nasadiť v prípade potreby.

Mám radšej tieto uzavreté celokartónové krabice. Krabice s okienkom možno vyzerajú „výstavnejšie“ vo výkladoch a na pultoch obchodov, ale ten plast má tendenciu sa odlepovať, navyše je to zbytočne neekologické. Nechcem znieť ako prehnaný puntičkár, ale každá trocha prírode pomôže. Ale áno, som perfekcionista, čo mnohí pokladajú za otravné. Pravdou je však, že málokto, koho poznám, odstráni ten plast a dá ho osobitne do zberovej nádoby. Ináč Paola Reina má i „okienkové“ krabice pre niektoré bábiky.

Ako sa tak pozerám na tie krabice bábik, mám pocit, že v Španielsku je jedna obrovská továreň, čo vyrába iba krabice pre bábiky, pretože Llorens či Antonio Juan majú úplne identické krabice v rovnakých odtieňoch iba s minimálne odlišným dizajnom. Pri tom množstve bábik vyrábaných v Španielsku sa pokojne uživí.

Plast

Bábika je celoplastová, je vyrobená z vinylu, presnejšie z polyvinylchloridu (PVC). Nemám rada PVC, žiaľ pri bábikách sa mu nevyhneme, treba sa vždy presvedčiť, že sú vyrobené podľa najvyšších štandardov a za dodržania bezpečnostných pravidiel. Plast je na dotyk veľmi jemný a hladký. Je to tvrdý plast, bábika je naozaj pevná, bez problémov postojí. Tvrdý, tým myslím, že s ním nepohnete, Las amigas plast je zreteľne mäkký a ohybný. Lepšie ten pocit žiaľ neviem popísať. Každá z bábik má iný farebný odtieň, myslím, že u každej je naozaj pekný a prirodzený, zodpovedajúci celkovému sfarbeniu.

P1040506b

P1040509b

P1040508b

P1040507b

P1040506b

Vôňa

Nemôžem nespomenúť, že všetky Paola Reina bábiky majú vôňu vanilky, na ktorú je výrobca mimoriadne hrdý. „Vanilkovať“ bábiky je akosi všeobecným trendom v poslednom čase, jemne to cítiť i pri Llorens bábikách, ale ďaleko jemnejšie. Pri Paola Reina bábikách je to najsilnejšia vanilková vôňa zo všetkých bábik, ktoré som v poslednom čase držala v rukách. Nie je to nepríjemná vôňa, časom čiastočne vyprchá, u našej Llorens bábiky to absolútne už necítiť, ale nie som si istá, že to vyprchá úplne.

Telo bábiky

Telíčko bábiky je spojené piatimi jednoduchými kĺbmi – hlavička, ramenné a bedrové kĺby. Čo je typické pre „klasický“ druh bábiky, na ktorú sme zvyknutý z minulosti. Ako som spomínala, je veľmi pevná a solídna, postojí. Pevné vinylové telo sa bude dať ľahko očistiť. Bábika je nádherne realistická a detailná, ručičky i nožičky má veľmi pekne tvarované. Trup je v páse mierne zúžený a vpredu má bábika náznak prvého dospievania. To jediné neviem, či je v poriadku, keďže tváričku má bábika veľmi okrúhlu a ešte stále detskú, ručičky sú rovnako ručičkami menšieho dieťaťa. Takže mám trochu chaos vo veku bábiky, ale možno tak to má byť. Neviem, kedy školáčky začnú mať prvé známky dospievania. Las amigas sú trochu iná kategória, podľa mňa, multikĺbové Las Reinas by možno mohli byť ich staršie sestry, ale akosi mám pocit, že sú skôr staršími verziami látkových Paola Reina bábik určených pre 3-6 ročné deti, Las Blanditas.

P1040520b

P1040516b

 

muneca-virgi

Virgi z kolekcie Las blanditas bábik s látkovým telíčkom (36cm) mi pripadá ako mladšia sestrička alebo mladšia verzia Emily.

Artikulácia

Bábika sa ľahko nosí a keďže je pevná ako skala pekne postojí. Hlavička sa klasicky otáča doprava a doľava, ale nie dohora či nadol, ako je to u Petitcollin Finouche, napríklad. Pri otáčaní dozadu, sa otáča mierne dohora, nie priveľmi, v ležatej polohe natoľko, že si pootvorí očká.

Paže majú jednoduchý rotačný pohyb v ramenách. Sú mierne ohnuté, nie strnulo rovné, na jednej strane to vyzerá pekne prirodzene, na druhej niektoré modely šatočiek by sa mohli ťažšie obliekať, keďže paže sú pevne ďalej od tela. Kĺby sa ľahko pohybujú a nemusíte byť nervózny ako u gumičkových bábik, že gumičkám sa niečo stane. Nožičky sa hýbu dozadu i dopredu, bábika dokáže spraviť i klasickú šnúru, ako je to u väčšiny celoplastových bábik.

P1040521b

P1040522b

P1040523b

Vlásky

Bábika má vlásky upevnené plastovou „stuhou“, aby sa nerozstrapatili, aj tá stuha sa dá dať naspäť v prípade potreby. Vlásky sú zakorenené, husté, mäkké a hladké, vyrobené z nylonového vlákna. Všetky Paola Reina vlasy sú podobnej kvality, sú naozaj príjemné na dotyk, všetky bábiky som „pohladila“ po hlavičke, žiaden lepivý alebo nepríjemný pocit.

Oči

Soy tú bábiky majú spinkajúce zatváracie očká. Samotné očká sú nádherne vzorované, takmer ako skutočné. Farba viečka nezodpovedá farbe tváre, vyzerá ako by mala jemné očné tiene. Keďže zatváracie oči sú zvyčajne robené z polyetylénu, nie vinylu, ten iný materiál je čiastočne vidno. Záleží u sfarbenia bábiky, u veľmi svetlej Emily odlišnú farbu vidno trochu menej ako u tmavšej Lis alebo pehavej Beccy, napríklad. Okolo očí má chutne tvarovanú jamku.

P1040468b

P1040469b

P1040511b

P1040510b

Šatočky

Ako u všetkých Paola Reina bábik, šatočky sú nádherné. Pekný detský štýl je zábavný a kreatívny, ale zároveň „normálny“, viete si predstaviť, že by si tie šatočky dievčatko oblieklo do školy. Fialovo-ružový mix Emily veľmi svedčí. Šatočky sú na suchý zips, sú otvoriteľné celkom, ľahko sa vyzliekajú i obliekajú. Na nohách má Emily fialové pančucháčky, ktorých farba dokonale sadne k šatočkám.

Paola Reina vyberá tkaniny prirodzené, kvalitné a kombinácia farieb a dizajnu vždy lichotí bábike. Bábika je pekná bez šiat, ale so šatami je výnimočná. Šatočky Paola Reina sú vyrábané v Európe, z výlučne európskeho materiálu, rovnako ako bábika samotná, botičky sú vyrábané v Thajsku. Tie sú iba jednoducho lepené, ale pomerne pekné. Pravda závisí i od štýlu.

Šatočky sú u Paola Reina kvalitne ušité, výnimkou sú neštastné pančucháčky, ponožky, platí to u i Petitcollin či Llorens, je to taký „silonkový“ stýl. Treba dávať obrovský pozor so suchými zipsami, lebo ich ľahko poškodia, ak máte drsnejšie ruky, môžu sa taktiež ľahko natrhnúť. Vždy treba dbať nato, že pančucháčky a ponožky vyzliekame najskôr a obliekame naposledy, aby tie suché zipsy šiat nešli cez ne. Ináč sa dajú u Petitcollin dokúpiť, stoja „bagateľ“ a keďže sú také naťahovacie pasujú mnohým veľkostiam, ale ako vravím, silonková kvalita.

Rovnako treba dávať pozor i na spodné nohavičky, suché zipsy by nemali ísť cez ne. Emily je jediná z tejto kolekcie, čo nemá problematicky „krehké“ nohavičky, ale i tak odporúčam držať suché zipsy od nohavičiek ďalej.

P1040517b

P1040515b

P1040512b

P1040514b

Pokiaľ ide o zakúpenie šatočiek, topánočiek, k dispozícii sú všetky modely Paola Reina. Predajcovia chodia niekoľkokrát ročne, hlavne na jeseň v septembri – októbri po tovar do Španielska, treba ich vopred kontaktovať, málokto bude skladovať celú garderóbu. Iste Vám radi na požiadanie donesú žiadaný model a pri predobjednávkach môžete oblečenie, ale i bábiky, zvyčajne zakúpiť s 10-20% zľavou. Ale to si naozaj treba rozmyslieť koncom leta, prípadne skoro na jeseň. U nás je síce ešte vždy viac zvykom nechať šatočky ušiť, sú však i pekné lacnejšie modely, hlavne ak ich kúpite so zľavou. A navyše detičky by radi i väčší výber topánočiek a to je jedna z vecí, čo nezoženiete tak jednoducho.

Americká stránka Paola Reina má pekne všetky modely Soy tu k dispozícii na zhliadnutie
http://paolareinaamerica.com/product-category/soy-tu/

Originál španielska mi niekoľkokrát spadla v poslednom čase, doplním linku, keď bude opäť spojazdnená, opäť nefunguje v čase písania tohto článku.

Zhrnutie

Čo ma najviac na Emily „chytilo za srdce“ je jej nádherná, nevinná tvárička, ktorá mi pripomína moje deti. A tie úžasné orieškovohnedé detailné oči, takmer ako skutočné. A šatočky tie jej neskutočne svedčia.

Všetky Soy tú sú bábiky s nádhernou tváričkou, prirodzene realistickým tónom pleti a očí. Každá bábika Soy tu je starostlivým umeleckým dielom zladeným od hlavy k päte. A navyše odlišným. Paola Reina vie robiť krásne odlišné bábiky, všetky majú vlastný štýl a individualitu. Soy tú má však silnú konkurenciu v menších a cenovo dostupnejších Las amigas, z ktorých si môžete kúpiť 3-4 kusy na hranie a prezliekanie s množstvom doplnkov, a atraktívnejších, teraz populárnych, multikĺbových Las Reinas. Zo Soy tú kolekcie si pravdepodobne kúpite jednu bábiku, ktorá najviac vyhovuje Vášmu štýlu a vkusu.

A tu niekoľko fotiek i ostatných bábik.

P1040471b

Blonďavá Emma.

P1040475b

Emma v letných šatočkách s veľmi milým vzorom kvetiniek, lienok a motýlikov. Oblečenie každej bábiky je umeleckým dielom.

P1040473b

Pekná riasená viacvrstvová suknička.

P1040474b

Na tie nohavičky treba rozhodne dávať pri vyzliekaní pozor. Suché zipsy ich môžu zničiť.

P1040482b

Ryšavá Becca so sivomodrými očkami a malými detailnými pehami.

P1040481b

Becca v letných kvetinkových šatočkách.

P1040479b

Becca má pod šatočkami chutnú odutú sukničku, vďaka ktorej jej šatočky šikovne držia tvar.

P1040480b

A ďalší pohľad pod Beccinu letnú sukničku.

P1040478b

Nádherná čiernovlasá Lis s jemne ázijskými črtami a hlbokými tmavohnedými očkami.

P1040476b

Nádherné do fialovo zladené šatočky a doplnky podčiarkujú krásu bábiky, ako je to u všetkých Paola Reina bábik. V ručičke malá kabelka v tvare motýlika.

P1040477b

Lis má ako všetky ostatné bábiky pod sukničkou nohavičky.

Paola Reina Soy Tu

Ak si kliknete dolu na záložku Paola Reina, nájdete všetky články o Soy Tu bábikách:
Paola Reina bábiky “Ja som ty”
Prvý máj s Emmou
Paola Reina Soy Tu Emily 2016 v obrázkoch
Paola Reina Soy Tu Amor 2016 v obrázkoch
Hnedovlasé bábiky Soy Tu – Amor, Ashley a Emily

Paola Reina Soy tú linka na slovenský e-shop
http://www.playsafe.sk/sk/hracky/svet-babik/paola-reina/soy-tu.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.