Paola Reina Las Amigas Priateľky

Španielska spoločnosť Paola Reina je pomerne mladá, vznikla iba v roku 1994. Napriek tomu patrí k tým najpopulárnejším výrobcom bábik. Vyrábajú totiž veľmi cenovo prijateľné bábiky v Európe, ktoré dokážu konkurovať cenám tých čínskych. Ich najpredávanejšou sériou bábik sú Las Amigas, 32cm bábiky – Priateľky.

Las Amigas sú 32cm vinylové bábiky s jednoduchou artikuláciou, na akú sme zvyknutí, v 5 bodoch – hlavička a končatiny. Sú to pomerne malé bábiky, takej Barbie veľkosti, aj keď „mohutnejšie“, ak sa to dá tak nazvať, akurát nie sú to také „tintítka“ (nemám lepší výraz). Bábiky sú pekne tvarované, majú telíčko dospievajúcich dievčat, s peknými detailami na nožičkách i ručičkách. Plast je jemný na dotyk, končatiny ohybné, deťom sa s nimi bude dobre narábať. Plast je poznateľne cítiť vanilkou, menej ako u väčších bábik Paola Reina, keďže tieto sú pomerne malé, ale viac ako u ostatných značiek. Komu vadí vanilka alebo vôňa vôbec, nech si radšej kúpi inú značku. Aj keď všetky bábiky majú výrobcovia zvyk „vanilkovať“, niektoré značky cítiť menej.

Všetky bábiky majú všité vlásky a pekne husté, v Paola Reina na vlasoch nešetria, v tomto sa nedá na nich sťažovať. Tváričky majú bábiky veľmi pekne maľované, s lepenými riasami nad veľmi peknými žiarivými očkami. Očká majú vsadené – nie sú žmurkajúce. Zatiaľ existuje jediná výnimka, pokiaľ viem, a tou je novinka 2015, Jasmin s hustými arabskými čiernymi vláskami, ktorá dostala očká žmurkajúce. Dôvod nepoznám. Hoci pre mnohých z nás sú žmurkajúce oči asi „normálnejšie“, vsadené sa u kvalitných značiek pokladajú za drahšiu, jasnejšiu a krajšiu verziu.

muneca-jasmin-3101

Jasmin so žmurkajúcimi očkami ako jediná z Las Amigas. Novinka 2015.

Keď sme už pri tých novinkách, Cleo a Claire dostali nové tváričky s naušnicami tento rok.

muneca-claire_1_1

Claire dostala naušnice tento rok.

muneca-cleo

Cleo s naušnicami. Novinka 2015.

P1040457a

Cleo

P1040458a

Cleo

Modely:

Modelov bábik je 9 alebo 10. Nie som si istá, či ryšavá Nastia nie je vlastne Cristi. Občas tie bábiky nazvú inak než by mali. Ale môžem sa mýliť

Okrem vyššie uvedených Jasmin, Claire a Cleo, je tu ryšavá bábika Cristi s pehami. Cristi vyrábajú so šedomodrými i zelenými očami. Ďalej hnedovlasá Carol a blondínky Carla a Dasha. Carla je taká klasická blond s modrými očami, Dasha je jahodová blond alebo ryšavá blond s hnedými očami a pehami. A napokon k priateľkám patria čiernovlasá Liu s ázijskými črtami a černoška Nora.

Myslím, že Cristi a Liu sú jedny z najpopulárnejších Las Amigas modelov vôbec. Aspoň podľa množstva fotiek a blogov.

muneca-cristi_1_2

Pôvabná Cristi s pehami a ryšavými vláskami.

04582_liu

Liu patrí k populárnym modelom.

Prvé fotky:

Toto sú jedny z najstarších modelov – blonďavá Carla a hnedovlasá Carol, aj keď neviem, či najstarší model nie je ryšavá Cristi. Alebo možno Cristi je iba najpopulárnejšia, lebo je o nej neskutočne veľa fotiek a albumov na internete. Všetky tri majú rovnakú formu hlavičky, odlišujú sa farbou vlasov, očí, niektorými drobnými črtami, ako napríklad pehy.

Väčšina modelov je balená do jednoduchých kartónových krabíc, iba niektoré kolekcie sú balené do okienkových, v tomto prípade Carol je oblečená do princezničkovských šatočiek.

Bábiky sú rozdelené do niekoľkých kolekcií nazvaných podľa šatočiek – Leto, Zima, Hobby, Princezné, Epocha (historické šaty), od ktorých sa odvíja i cena bábiky. U značiek ako Paola Reina platíte vlastne navyše za šaty. Nahé bábiky by vyšli podstatne lacnejšie.

Okrem menovaných kolekcií pribudli modely anjelov a upíriek. Šatočky sú pekne ušité, ale pokiaľ ide o pančucháčky, suché zipsy ich pravdepodobne zničia, takže asi lepšie obídete s bábikou bez nich. Botičky sú z mäkkého materiálu, neviem čo to je, pripomína mi to umelú kožu. Rozhodne to nie je tvrdý plast ako u našej Laury Llorens, u ktorej sa mi podarilo ulomiť pracku na topánočke.

P1040308b

Blondínka je Carla a hnedovláska je Carol. Aspoň dúfam. Vždy im pletiem mená.

P1040309b

Carla v oblečení baletky z kolekcie Hobbies. Nie práve môj obľúbený outfit, mám radšej menej vyparádené, „normálne“ šaty. Ale niektoré deti by mohli nesúhlasiť.

P1040310b

Pekné pančucháčky sa nebudú kamarátiť so suchým zipsom na šatočkách.

Pohľad zblízka.

Nemala som žiadny problém bábiku postaviť, naozaj pekne stoja napriek svojej malej veľkosti.

P1040681b

Ako vidno zboku, bábiky majú pomerne dominantnú hornú peru, platí to i na Cristi a Carlu. Ostatné modely som nevidela tak zblízka, ale myslím, že všetky staršie rozhodne.

P1040684b

Bábika má predklonenú hlavičku, na jednej strane jej to dáva chutný hanblivý výraz mladého dievčatka, na druhej strane, fotogenické to práve nie je, škoda, že sa nevie pozerať priamo do kamery.

P1040685a

Kvôli tomu predklonu, pri otočení hlavičky dozadu sa díva podľa mňa neprirodzene dohora, čo nie je práve môj obľúbený spôsob artikulácie.

P1040686b

P1040687b

Zhrnutie.

Las Amigas sú veľmi chutné a cenovo dostupné bábiky a sú peknou alternatívou k už okukaným bábikám na trhu. Je to milé, že majú viac druhov tváričiek, farieb vlasov, čo im dáva charakter a rôznorodosť. A takisto skvelé, že pre nich vyrábajú toľko šatočiek a botičiek, aspoň pre maminy ako ja, čo nevedia šiť ani hačkovať a štrikovať. Šatočky sú vyrábané v Európe, pekne ušité, botičky sú vyrábané v Thajsku. Ak sa s nimi deti radi hrajú, vždy viete každoročne prikúpiť pár doplnkov a urobiť im radosť. Prípadne, kúpiť ďalšiu priateľku, sú dosť maličké, zmestí sa ich viac. Topánočky sú klasicky balené v PET krabičkách.

Las Amigas sú peknými bábikami pre všetky deti od takých 5 rokov, a pre dospelých, čo ocenia bábiky s detailami. Sú to „normálne“ bábiky na hranie, nie zberateľské, deti sa s nimi môžu pokojne hrať, prezliekať, urobiť šnúru, posadiť.. bez obáv, že by sa im vykĺbili končatinu alebo inak ich poškodili. Jediným mínusom v mojich očiach je vanilková vôňa, ktorá by mohla byť podľa mňa jemnejšia. Časom to síce vyprchá, ale chvíľu to potrvá a ten prvý dojem po otvorení krabice je dosť intenzívny.

Niekoľko fotiek navyše.

P1040311b

P1040312b

P1040313b

P1040314b

P1040342b

Las Amigas bábiky v eshope

Las Amigas 2017
Veľký prehľad Las Amigas modelov bábik
Las Amigas 2016
Las Amigas 2015-2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.