Pekný darček za vysvedčenie: personalizovaná knižka

Moje deti dostávajú zvyčajne na konci roka nejakú knižku. Snažím sa, aby začali trochu čítať. Nieže by sme doma nemali plnú knižnicu. Moja najstaršia dcérka si obľúbila Troch pátračov, tak jej vždy nejakých „podstrčím“. Tá mladšia má rada rozprávky o zvieratkách, veľmi sa jej páčili Zvieratká z kúzelného lesa od Lily Small, tak som sa jej snažila nájsť niečo podobné. Máme Zvončekový les od Liss Norton, ale ten má iba štyri príbehy. A tak sme začali zbierať Miška a jej malí pacienti. Je to séria, ktorú napísala poľská autorka Aniela Cholewinska-Szkolikova o malom dievčatku. Alebo ešte píše, lebo už sme pri šiestom diely a ešte nekončí. So synčekom som začala čítať drobné knižky ako Šťastný pes od Kristy Bendovej. Teraz sa mu celkom zapáčila zbierka rozprávok Čarovný mesiac a iné rozprávky. Je pekne ilustrovaná a je to niečo iné ako stále opakujúce sa Grimmovské rozprávky o Popoluške alebo Červenej Karkulke, tak si ju občas otvoríme, aj keď cez školský rok musí čítať čítanku, tak má menej času na iné knižky. Prvá bola o Jakubovi a fazuli, tak sme si večer hneď aj pozreli film (Jack the Giant Slayer, Netflix). Ale čo mi veľmi „zhltol“ bola personalizovaná knižka, ktorú som mu kúpila na konci druhého ročníka na letné prázdniny. A keďže sa mu neskutočne páčila, tak som mu objednala aj druhú.

Stránok s personalizovanými knižkami pribúda. Ja som už jednu vyskúšala stránku predtým vyskúšala, než som sa dostala k tejto. Táto sa mi páči najviac, takže by som ju odporučila. Výborné je aj to, že je viacjazyčná, môžete dieťatku objednať knižku aj v inom jazyku (anglický, francúzsky, španielsky, český..)

www.mojaoblubenakniha.sk

Ak sa niekomu zdajú pridrahé, tak nech sa prihlási na odber spravodaja a občas mu ponúknu akcie ako 2 knižky za cenu jednej alebo 20% zľavu na niektorú z knižiek. Kto je fanúšikom Frozen, môže svojmu dieťatku ponúknuť dobrodružstvo s Annou a Elsou. Je tam aj My little Pony. Príbehy sú jednoduché a krátke, tak na začiatočné čítanie, pekne ilustrované. Nie je to Dickens ani Tolstoj, takže nečakajte komplikované zápletky alebo hlboké myšlienky. Rovnako, otecko či mamička sú tam najviac dvakrát spomenutí, na začiatku a na konci. Nie je to pre každého. Moja mladšia dcérka mi rovno povedala, že nechce čítať o sebe knižky. Chce radšej knižky o Miške. Moju staršiu dcérku zaujala akurát anglická verzia.

No pozrime sa , ako to vlastne funguje. Vyberieme si knižku, čo nás zaujala. Môžeme a nemusíme napísať venovanie. Do väčšiny som niečo napísala aj s rokom, ale nie do všetkých. Aj som zabudla, sú na výber dve veľkosti, ja mám tú menšiu (A5). Lepšie sa to skladuje a nosí.

Napíšeme meno dieťatka, nezabudneme uviesť meno a stlačiť pohlavie. Potom vyberieme farbu pokožky, očí, vlasov, dĺžku vlasov. Približný účes. Nie pri všetkých knižkách sa dá vybrať presne to, čo by sme chceli. Takže moja mladšia dcérka má dlhé vlásky s ofinkou a staršia dlhé vlásky bez ofinky. Dlhé vlásky s ofinkou nie sú na výber, tak vyberiem radšej polokrátke, pretože tá ofinka je viac špecifická ako tie dlhé vlasy. A navyše nechcem dve rovnaké postavičky s rovnakými vlasmi. Rovnako, okuliare nie sú vždy na výber, ale tak v polovičke knižiek áno.

Vybrať si môžete aj počet detí. Pri väčšine knižiek sú na výber dvaja súrodenci, ak máte tri deti, tak je výber trochu užší. Ale môžete pri niektorých knižkách spomenúť tretie dieťatko ako vedľajšiu postavu. Mama a otec sú tam spomenutí, ako som povedala, iba ako vedľajšia postava, možno dvakrát; a občas si môžete napísať aj názov bydliska.

Pokiaľ ide o výber detí, priamo pri písaní mena a výbere vlastností je spomenuté, či je toto druhé dieťatko mladšie alebo staršie ako to prvé a rovnako pri treťom. Takže možno treba poradie prehodiť. Nepovie to hneď pri prvom dieťati.

Naša prvá knižka bola o dvoch deťoch a stratenom dinosaurovi. Bola v slovenčine. Ako som spomínala, môjmu synčekovi sa veľmi páčila. Bola to taká „akurát“ knižka na prvé čítanie na prázdniny po druhom ročníku ZŠ.

Druhú knižku som kúpila na jeseň. Má taký nádych Halloweenu a je o troch deťoch.Tu sa už dalo vyberať trochu viac detailov, okuliare, vlasy..

Tú som objednala v angličtine. Takže viete objednať knižky aj v iných jazykoch, ako prvé čítanie po anglicky alebo nemecky, či španielsky. Pri angličtine si treba vybrať írsku vlajku. Z jednoduchého dôvodu, Írsko má eurá, kým pri Veľkej Británii, USA či Kanade hodí inú menu, čo by sa nemuselo veľmi páčiť Vašej platobnej karte. Zmeniť jazyk sa dá priamo po výbere knižky.

Potvrdenie príde do emailu aj detailami. Treba si všetko dôsledne skontrolovať. Ešte je tam linka na úpravu knižky do jednej hodiny od odoslania objednávky.
Stránka je dánska a knižka prijde z Dánska. Ale všetky mi prišli do týždňa. Prvá pred letom dokonca do 3 dní od objednania.

Moje deti nie sú tak učítané ako ja, boli časy, keď som zhltla 2-3 knižky denne. Pravda, ja som ani väčšinu detstva nevyšla z izby, ak ma nenútili. Asi ako Matilda od Roalda Dahla, akurát mi chýbali tie telekinetické schopnosti, čo je škoda. Matilda je jedna z postavičiek, čo mojim deťom neskutočne učarovala, musím o nej raz napísať. A pravda, nemala som počítač, ani Netflix, ani Youtube. Nepotrebujem, aby boli ako ja, ale čítať treba. Keď už pre nič iné, aspoň pre tie nešťastné diktáty. Nič nenaučí dieťa lepšie písať diktáty ako veľa prečítaných knižiek.

Knižky prídu balené v jednoduchom recyklovanom obale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.