Piškajúca bábika Paola Reina

Toto je naozaj veľmi roztomilé malé stvorenie. Pripomína mi postavičky z japonského anime. Síce som mala svoje pochybnosti spočiatku, či je to tá vhodná bábika pre nás, ale našťastie sa ukázalo, že všetky moje obavy boli neopodstatnené.

P1050084a

Všetko sa to začalo tým, že moja druhorodená dcérka mala mať svoje štvrté narodeniny. A keďže moje obidve deti majú narodeniny s odstupom dvoch mesiacov, tak dva mesiace počúvam od tej druhej, že kedy už budem mať narodeniny a čo dostanem.

P1050079a

Tá čiapočka nie je originál, je to hačkovaný darček od babičky. Už to vzdala s dečkami a prešla na niečo užitočnejšie

Hneď ako deti začali hovoriť, tak začali mať zoznamy hračiek, čo by chceli a ono sa to mení zo dňa na deň. A nakoniec som sa napočúvala, že ona chce takú istú veľkú Llorens bábiku, ako má jej veľká sestra. Nuž, nebola som nadšená, keďže viem, že ona sa radšej hráva s malými hračkami, s takými do ruky, a tú veľkú 45cm bábu ledva zdvihne. Úplne jedna stačí, sestra jej ju aj tak občas požičia. A navyše je taká dosť malá na svoj vek, ešte aj v škôlke sú mladšie deti väčšie od nej. A má problémy obliecť akúkoľvek bábiku. Rozmýšľala som, či by nechcela niečo menšie, s čím bude mať menej problémov plus vie to jednoducho ponášať. Tak som jej ukazovala obrázky rôznych bábik na internete a táto od Paola Reina bola „láska na prvý pohľad“. A keď som jej povedala, že majú aj piškaciu aj nepiškaciu verziu, tak to bolo jasné, že budem ďalší mesiac počúvať, kedy ona dostane piškaciu bábiku.

P1040971a

Kolekcia bábik sa volá Los Bébés a má iba 22cm. Nie je to vyslovene môj typ bábiky – štíhla so všitými vláskami a zavierajúcimi očkami – je to niečo iné, než som doteraz videla, ale povedala som si, prečo neodskúšať aj niečo nové a odlišné.

Bábiky sú balené do dosť klasických okienkových krabíc. A pomerne ľahko sa vyberajú, ako všetky Paola Reina bábiky, iba jednoduchým odopnutím gumičky. Ak náhodou chcete bábiku skontrolovať pred darovaním a vložiť naspäť, tak by to nemal byť problém.

Sú celé z vinylu, majú veľmi peknú bacuľatú postavičku malého batoľaťa. Majú veľmi pevné nožičky. Keď im dobre nastavíte nožičky tak postoja, o niečo lepšie postoja s topánočkami. Žiaľ, predávajú ich bez topánok, tie treba dokúpiť. Topánočky sú predávané výlučne šnúrkovacie, čo nie je nejak úžasné pre malé dieťa, ale niekedy sa už musia naučiť šnúrkovať. V podstate je jedno, ktoré kúpite, všetky sú rovnaký dizajn a biele, odlišujú sa iba farbou šnúriek, ktoré môžete kedykoľvek vymeniť či nahradiť.

P1050126a

Originál oblečenie je to vľavo, tričko so srdiečkami a tmavomodré nohavice. Topánky kúpené, ako vidno bábiky postoja bez topánok i s nimi, ale treba im trochu upraviť nožičky.

P1050124a

Oblečenie so sukničkou je kúpené, viac-menej hlavne práve kvôli sukničke. Ten top je iba pás so suchým zipsom, trochu divné. A jedna nezapínacia vestička na tom.

P1050121a

P1050086a

Bábika si vie cmúľať oba palčeky a pekne sedieť.

Trochu som rozmýšľala, či mi nebude vadiť vôňa, Paola Reina dosť vanilkuje svoje bábiky a aj keď je to skutočný vanilkový extrakt, na niektorých to cítiť menej, iných viac. Ja som dosť citlivá na akékoľvek pachy a vône, vadí mi to viac ako partnerovi alebo deťom. Pri otvorení krabice to cítiť dosť intenzívne, ale po čase to čiastočne vyprchá a nie je to citeľné na celú miestnosť alebo podobne. Už aj z toho dôvodu, že bábika je pomerne maličká, má iba 22cm. Dnes po dvoch mesiacoch to cítiť, keď k nej zblízka privoňáte.

Bábika má kĺbové končatiny, ručičky má tiež pekne bacuľaté, mierne zovreté do pästičiek, s vysunutým palčekom, ktorý si vie strčiť do mierne otvorenej pusinky. Takže si vie cmúľať oba palčeky. Má pekne tvarovanú hlavičku bez jedinej chybičky, z ktorej vytŕčajú dve malé odstávajúce ušká. Očká má veľmi krásne zelené maľované a veľké s jemným náznakom maľovaných rias. Na líčkach má jemne maľované pery.

P1050117a

P1050116a

P1050115a

Vlásky má tvarované a namaľované na hnedo. Z hlávky jej vytŕčajú dve malé všité copíky hnedej farby v strede s jedným ružovým prameňom.

Ako som spomínala ako ústočká má jednu dierku, ktorá vedie predpokladám priamo cez telíčko k pišinke, lebo akonáhle jej dáte vodu, tak ihneď pišá. Odporúčam ju nadájať výlučne na nejakom bilíku alebo vo vaničke. Trochu som sa bála, či nebudeme sústavne mokrí, ale moje deti to intenzívne bavilo tak týždeň, potom sa vrátili zas k svojim starým bábikám a k striedaniu bábik. Zakaždým si vyberú inú. Navyše dosť pomáha, že sú už rozumné, teda im viete vysvetliť, že bábike treba dať piť na bilíčku, prípadne aj podložiť bilík nejakou handrou. My máme pomerne malý a žiaľ drahý – človek sa učí – od Ecoiffier.

P1050123a

Vanička a bilík od Ecoiffier. Existujú i lacnejšie a rovnako dobré. My máme proste tieto. Jediné dve použiteľné veci z Ecoiffier sady starostlivosti o bábiku, ostatné veci ako fľaška, nádobka na mydlo a iné sú nepoužiteľné a nanič.

P1050122a

Bábika má dierku v ústočkách i na pišinke, rovno tečie voda, tak ako to do nej lejete, takže sa oplatí nadájať ju nad plienkou, handrou alebo rovno na bilíčku.

P1050119a

P1050118a

Bábika sa predáva s fľaškou, ktorá je veľmi mäkká, ľahko sa s ňou manipuluje. Neviem či je to veľmi mäkký polyetylén alebo niečo podobné. Prírodný latex to nie je, to zvyknem rozoznať, pravda, nemám doma mikroskop na materiál. Paola Reina má dostatok doplnkov ku všetkým svojim bábikám, takže im možno zakúpiť aj šatočky akéhokoľvek modelu. A ku každým šatočkám pribaľujú ďalšiu fľašku. Takže, ak by ste chceli viac fľašiek alebo sa Vám stratí, tak je nahraditeľná.

P1050125a

Fľašky sú iba tak nahrubo orezané, ale veľmi mäkké, elastické, v podstate dosť praktické. Jedna prišla i s náhradným oblečením. Paola Reina balí k oblečeniu i doplnky (fľaše alebo dudlíky)

P1050434a

My sme náhodou prišli aj k dudlíku. Chcela som totiž vyskúšať, či našej hovoriacej Llorens bábike by nesedeli Paola Reina šatočky, ktoré vyrábajú pre ich hovoriace bábiky Sonja a Alex. A s dupačkami prišli aj dudlíky (očividne Paola Reina pridáva ku každým šatočkám aj ďalšie doplnky). Ináč im tie dupačky sedia (38cm), akurát sú jemne tesné na krku, Paola Reina má asi o niečo užší krk. Viac Llorens bábikám sedia Paola Reina Los Manus šatočky. Ale vráťme sa k Los Bébés.

P1050432a

P1050438a

Paola Reina má asi univerzálne dierky na ústa, nie u každej odlišné ako to robia u Llorens. A tieto Sonja a Alex dudlíky sedia aj Los Bébés bábikám. Mimochodom sedia aj Llorens bábikám, jednej lepšie (tej s menšou pusou) druhej o niečo menej. Takže bábiky si nemusia iba cmúľať palčeky, na noc majú dudlíky.

Chcela som jedného chlapčeka pre malého, Paola Reina vyrába anatomicky korektných Los Bébés chlapčekov. Práve sa učí na nočník, nie je z tých najvzornejších a nezaškodilo by mu mať vzor. Ale dostala som veto, bábiky pre chlapcov nie sú, hoci toto by mohli zaradiť do kategórie figúrka (očividne akčné figúrky Ninja korytnačiek či Batmana nie sú bábiky, ale figúrky vhodné pre chlapcov).. Nuž čo, radšej malý dostal ako odškodné vrieskajúce auto, ktorému do troch minút odrazil kus a do týždňa odleteli dve kolesá. Tak aspoň jeho plyšové mačky (my sme momentálne „posadnutí“ mačkami) a Keptin Jr mazlíček chodia na hračkársky bilík.

Ale aby som to zhrnula, nemrzí ma, že sme ich kúpili, sú to milé malé stvorenia, obľúbite si ich. Hoci my u nás máme radi všetky bábiky. Navyše nezaberajú veľa miesta a zmestia sa do malého vrecka na ponášanie a do postieľky k väčšej bábike.

P1050099a

P1050090a

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.