Plyšový dráčik od veľkonočného zajačika

Máme taký „nemecký“ zvyk, že nám veľkonočný zajačik schová darčeky v záhrade. Zvyčajne nám nosil hračky do piesku a kreatívne drobnosti, ale asi zistil, že hračiek do piesku už máme plný kôš, tak tento rok doniesol malých chutných plyšových dráčikov vo vajíčku.

Keď som v marci objednávala hračku na narodeniny pre svojho synčeka, tak som v tom obchode objavila plyšových dráčikov vo vajíčku z filmovej série Ako vycvičiť draka. Hneď sa mi to zdalo ako „cool“ hračka od veľkonočného zajačika – je to vajíčko, je to plyš a nie niečo rastúce z divného materiálu. A práve sme si pozreli všetky tri filmy a deti boli z toho unesené. Teraz pozeráme aj seriál pred spaním niečo ako „večerníček“, vždy si pozrieme 1-2 diely (aj s plyšovými drakmi, samozrejme).

Ja som už dávno nekúpila žiadneho čokoládového zajka, vajíčko či Mikuláša, je to také zbytočné plytvanie na sladkosti, ktorých máme dostatok. Deti to vôbec nevyžadujú a nemá to kto jesť. Vždy sa viac potešia drobnej hračke a vždy pridám aj niečo kreatívne, tentoraz to bola knižka s nalepovačkami.

Ale aby som sa vrátila k dráčikom, na výber bolo päť vajíčok, a ja som si vybrala tri. Teraz si trochu nadávam, že som vzala iba troch a nie všetkým piatich. Vtedy som nemohla vedieť, že za prvé, že sa tak rýchlo vypredajú a za druhé, že bude aj šiesty drak. Ono totiž mám tri deti a keby som vedela, že bude šesť drakov, kúpim každému po dve. Ale bolo päť drakov v tom čase, tak som kúpila iba troch.

Dráčik

Dráčikovia sú veľmi roztomilí, z jemného plyšu a vyšívanými očkami. 100% polyester, všetko nový matriál. Detaily ako malé drápiky, krídelká a pichliačiky na chrbátiku sú z flísu. Majú necelých 10cm. A sú tak naozaj do dlane malého dieťatka. Sú pekným darčekom na drobné príležitosti ako meniny, Deň detí, Veľkú noc alebo Mikuláša, na návštevu alebo iba tak, pre potešenie malého alebo veľkého fanúšika drakov. Stoja rôzne niečo medzi 7.50-10 Eurami, podľa toho, kde kúpite. Samozrejme, nezabudnite na poštovné.

Malý béžový Flákota je asi najzlatší s tučnou papuľkou a detailami. Dcérka ho má veľmi rada. Môj syn je zas unesený Bezzubkom a všade ho so sebou nosí.

How to train your dragon plush in egg

Vajíčko

Vajíčko je plastové, je to pevný, ale jemne elastický plast, sú pevnejšie ako napr. kindervajíčka, nie sú ten materiál. Pekne opracovaný, bez ostrých hrán. A jemne priesvitný, okrem čierneho. Podľa mňa polypropylén. A majú pekné detaily, rozdielne na každom vajíčku. Môj syn so svojím nezaobchádza v rukavičkách a ešte sa nezlomilo. Pravda, netreba naň stúpiť.

Kde sa vyrábajú

Vajíčko aj dráčik sú vyrobené v Číne v licenciách DreamWorks a Spin Master.

Koľko je drakov:

Momentálne existuje na našom trhu 6 plyšových drakov, o ktorých viem, a každý drak má svoje vajíčko. Nie sú vo vajíčkach náhodne, každý má presne určenú farbu vajíčka. Takže obchod vie, akého draka Vám pošle. Obchody, čo predávajú vajíčko náhodne sú „meh“, lebo to nie je neprehľadný sáčik s figúrkou, pri ktorej nevedia, čo pošlú. Tie vajíčka sú priehľadné, s výnimkou čierneho, a vidno, čo ukrývajú. A nie je to plastová lopatka, u ktorej Vám je jedno, či má žltú alebo červenú farbu. Vždy je to tá istá lopatka. Ale toto nie je ten istý drak. Predsa vedia spočítať, či majú 10 červených a 5 čiernych vajíčok. Obchod, v ktorom som dráčikov kupovala, to mal správne. Mali slušne rozpísané vajíčka a ja som si vybrala, že chcem modré a chcem čierne a chcem fialové. A vedela som akého draka dostanem. Aj mall.sk ich mal pekne rozpísaných, iba už sú vypredaní.

Prvých päť vajíčok a mená drakov:

Linky anglických názvov sú na popis v Dragonpedii na https://www.howtotrainyourdragon.com/

Čierne vajíčko – čierny dráčik so sivými detailami Bezzubka, Toothless (Species: Night Fury, Class: Strike).

Modré vajíčko – béžový dráčik s hnedými detailami Flákota, Meatlug (Species: Gronckle, Class: Boulder).

Fialové vajíčko – svetlunkofialový dráčik so žltými detailami Burina, Stormfly (Species Deadly Nadder, Class: Tracker). Na obrázkoch v eshopoch je modrý dráčik, my máme svetlunko fialového, nemá ani kúsok modrej na telíčku. Ale môže byť už modrý, aspoň na obrázkoch na Amazone presvitá modrý.

Červené (oranžové vajíčko) vajíčko – červený dráčik Tesák, Hookfang (Species: Monstrous Nightmare, Class: Stoker).

Žlté vajíčko – zelený dráčik Desivec, iba s jednou hlavou, v seriály je to dvojhlavý drak Barf a Belch (Species: Hideous Zippleback, Class: Mystery). Ale možno je to iba zelená odroda Hookfangu, sú úplne identický

Ak to niekoho zaujíma:
Toothless, Hookfang a Thornado (drak náčelníka) majú mužské pohlavie, Storfly a Meatlung sú dievčatá. Barf a Belch je jediný drak alebo jediní draci v Dračej Akadémii, ktorých pohlavie nie je v seriály špecifikované. Ale podľa niektorých zdrojov je to chlapec.

How to train your dragon plush in egg

Pôvodných 5 drakov s tým, že my máme svetlofialového a nie svetlomodrého

Šieste vajíčko – Night Light:

Neviem kedy pribudlo šieste vajíčko, je tyrkysové, niektoré obchody hovoria, že zelené. Objednala som ho, tak uvidím a nafotím. Obsahuje dráčika Night Light, nie Bezzubku. Je to čierny dráčik s bielymi detailami. A je to dieťatko Bezzubku, ktorý je Night Fury, a bieleho dráčika, ktorý je Light Fury. Z týchto dvoch mien bol vymyslený názov ich detí Night + Light. Majú tri deti alebo dráčatá.

Mám pocit, že tyrkysové vajíčko pribudlo spolu s druhými verziami fialového vajíčka s modrým drakom a modrého vajíčka s béžovo-hnedým drakom, lebo niektoré obchody majú túto trojkombináciu.

How to train your dragon plush egg

Tyrkysové vajíčko. Night Light. Čierno-biely dráčik.

Tu je naše tyrkysovo zelené vajíčko s malým Night Light. Ja som kúpila 3ks z dvoch rôznych obchodov a v každom bol Night Light a keďže je polopriesvitné, bolo to i vidieť. A pre porovnanie aj Bezzubka, že to nie je ten istý drak.

Pokiaľ viem už nedostupné vajíčka:

oranžové
žlté

Oranžové (červený drak) a žlté vajíčko (zelený drak) sú pokiaľ viem na Slovensku a v Čechách nedostupné. Ja som prehľadala všetky linky na internete. To je moja smola, že práve tí dvaja, čo som ich na jar nekúpila, sú nedostupní. Ešte jeden obchod sa neozval, kde ich akože mali. Dodatok: Napokon sa ozvali, jeden český obchodný dom s online shopom ich mal a napokon mi poslal. Prišli na deň detí. Takže tu sú fotky posledných dvoch dráčikov…

How to train your dragon plush in egg

How to train your dragon plush in egg

How to train your dragon plush in egg

How to train your dragon plush in egg

Dostupné vajíčka

čierne s Bezzubkom
tyrkysové Night Light
modré béžový/hnedý Flákota
fialové ?modrý? Burina (my máme fialového, na obrázku je modrý, takže neviem)

Je možné, že náš svetlofialový drak je nedostupný a bol z nejakej prvej série a teraz je vo fialovom vajíčku proste svetlomodrý dráčik ako na pôvodných obrázkoch, akurát to momentálne nemám overené, musím sa opýtať.

Teraz majú totiž deti meniny. Ja neslávim meniny, svoje vôbec a detské tiež nič špeciálne. Narodeniny im úplne stačia. Proste som dievčatám vysvetlila, že majú skoro v jeden týždeň spoločne meniny, tak dostanú nejaký drobný darček všetci spoločne. Malému som nič nevysvetľovala, ani nemá poňatia čo sú to meniny. Teraz bola Veľká noc a za chvíľu bude deň detí, toľko sviatkov a drobnosti im stačí. A veľmi teraz milujú týchto dráčikov vo vajíčku, tak chceli ďalších ako darček na meniny. Môj synček so svojim Bezzubkom sú teraz úplne nerozluční, všade ho nosí so sebou. Tak som prehľadala celý internet na červeného a zeleného draka (a nadávala si, že som ich v marci nekúpila). Malý chcel červeného a jedna moja dcérka zeleného. Na Slovensku a v Čechách sú nedostupní, aspoň zatiaľ som nikoho nenašla. Ja som sa pýtala detí, či by nechceli väčšieho, sú aj iní plyšáci, ale im ide hlavne o ten efekt, že je to drobný plyšák vo vajíčku a vôbec majú radšej drobných plyšákov, lepšie sa s nimi zahrajú a vedia ich ponášať, takže chcú vajíčkových.

Alza má ten istý obrázok s piatimi drakmi, s tým, že dostanete „náhodné vajíčko“ a ja som volala na zákaznícke oddelenie, nech mi zistia, čo vlastne majú skladom. Keď mi chcú poslať niečo náhodne, či mám aspoň 5:2 šancu, že dostanem červené alebo žlté vajíčko. Ináč veľmi ochotná slečna do telefónu, neobracala očami, že čo vlastne chcem. A potom mi poslala do mailu ako sľúbila, že v Bratislave na sklade majú iba fialové a modré vajíčko. Tak nech si zmenia obrázok, predávajú úplne iné farby vajíčok, z piatich majú dvoch drakov… Nič v zlom, ale zaberá to človeku zbytočne veľa času. Tak isto v jednom obchode v Čechách, kde mali tento obrázok s piatimi drakmi, mi povedali, že majú iba zelené vajíčko s čiernobielym drakom a fialové s hnedým. To je ešte lepšie, nemajú ani jedno z tých vajíčok na obrázku, ale úplne iné vajíčka…


Malá kapela

Draci dostali už aj hudobné nástroje vyrobené s 3D perom, ktoré moje dcéry obľubujú.

Zopár fotiek navyše

  • Draci záchranári

  • Draci dobývajú Lego hrad

  • Dračie hniezdo

 

  • Drak Popoluška

  • Draci sa hrajú s legom

Film a seriál:

Koho zaujíma séria, existujú 3 celovečerné filmy Ako vycvičiť draka (2010, 2014, 2019) a 1 seriál pozostávajúci zo 6 sérií. Seriál sa odohráva medzi prvou a druhou časťou filmu. Vysielacie práva na prvé dve série získal Cartoon Network a majú po 20. častí, 4-6 séria majú po 13. častí a patria Netflixu.

Dragonpedie:

https://www.howtotrainyourdragon.com/explore/dragons
https://dragons.fandom.com/wiki/List_of_Dragon_Species_from_How_To_Train_Your_Dragon
https://en.wikipedia.org/wiki/DreamWorks_Dragons

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.