Pre malých bojovníkov a bojovníčky alebo ako sme vyberali Star Wars svetelné meče

Moje deti milujú po večeroch „bojovať“ so svetelnými mečmi. Nádherne to svieti za tmy a má zvuk ako vo filme.

Hasbro verzia, čo sme kúpili, je naozaj bezpečná pre dieťa. Je vysúvateľná, stačí švihnúť rukou a vysunie sa. A je tak akurát do detských rúk veľkosťou. My máme všetky tri farby, modrý, zelený aj červený. A samozrejme, opäť je to skôr hračka pre súrodencov ako pre jedno dieťa, podobne ako pri Nerf pištoliach. Je zábavnejšie sa hrať s kamarátom, keď je dieťa samé, meč mu bude skôr na ozdobu.

Výborné na týchto mečoch je aj to, že ak vlastníte dva kusy, dajú sa spojiť v jeden dlhý meč, rovnako ako vo filmoch. Je to naozaj „cool“ meč, pre každého malého milovníka rytierov Jedi.

Bladebuilder meč

Tak poďme na to doradu. Vlastníme Hasbro Bladebuilder verziu, ako vidno z obrázkov. Meč je certifikovaný pre deti od 4 rokov. Je to elektronická verzia so svetelnými a zvukovými efektami. Na funkčnosť vyžaduje 3 kusy 1.5V batérií.

V balení je konektor, spojovací diel, ktorý umožňuje spojiť dva meče v jedno.

Ako názov „builder“ naznačuje, meč je možné pretvárať i ďalej, ale treba dokúpiť doplnky, viď obrázky dolu. Tieto nie sú v balení.

Zapína sa naozaj jednoduchým a jemným stlačením tlačítka na rukoväti.

Pokiaľ ide o veľkosť, tu je nafotený na 80cm širokej posteli, pre ilustráciu. Zasunutý i vysunutý.

Čo chceme od svetelného Star Wars meča?

1. aby bol vysúvateľný
2. aby mal svetelné efekty
3. aby mal zvukové efekty
4. aby bol bezpečný do rúk dieťaťa
5. aby nebol priveľký alebo priťažký
6. aby bol licenčný

Ak chcete licenčný meč pre dieťa, tak tam nie je veľký výber. Exkluzívnu licenciu na Star Wars má Hasbro, tak ešte dve firmy majú sublicenciu, zvyšok sú „noname“.

Pokiaľ ide o funkčnosť mečov, tak existujú zjednodušene tri kategórie:

1. basic verzia – celé sú zasúvateľné a vysúvateľné, ale nemajú svetelné a zvukové efekty, nie je čo pokaziť, ale nie sú pre dieťa ani zaujímavé

2. electronic so svetelným a zvukovým zariadením a senzorom v rukoväti, môžu a nemusia byť vysúvateľné, ak sa dajú zasunúť, tak nie celé
Najnovšia séria sa dá úplne zasunúť, ale potom to má obrovskú rukoväť, je to veľké a síce pekne prepracované, s vlastným mechanizmom a strunkou, ale nie je to do rúk dieťaťa.

3. ultra verzia, s detailami a nad 50Eur +

Existujú aj malé a nevysúvateľné meče. A existuje mnoho mečov, ktoré sú pre dieťa priveľké.

A samozrejme, ani farba nie je jedno: modrá je symbolom ochrany a spravodlivosti, zelená mieru a meditácie, červená zla a sily.

Čo znamenajú farby?

Modrý svetelný meč

Spravodlivosť a ochrana
Používajú ho ochrancovia Jedi, ktorí bojujú na svetlej strane a skúsení bojovníci.
Najznámejší nositelia modrého meča sú Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker.

Úplne prvý farebný svetelný meč, ktorý sa vo filmoch objavil, bol modrý a možno niektorí mávnu rukou, že je príliš bežný a vhodný skôr pre mladšieho Jediho. Avšak Obi-Wan počas svojej kariéry používal modrú čepeľ a meč Anakina Skywalkera, ktorý prešiel medzi ústrednými postavami (od Anakina k Lukovi až k Rey, cez Finna), bol modrý. Modrý svetelný meč je v podstate Excalibur Hviezdnych vojen, tak ho netreba zatracovať ako nezaujímavý alebo príliš bežný.

Zelený svetelný meč

Mier silou, ak je to nevyhnutné.
Používajú ho Jedi radcovia, ktorí uprednostňujú vyjednávanie a meditáciu, ale majú veľkú silu a schopnosti.
Najznámejšími postavami používajúcimi zelený meč sú Luke Skywalker, Yoda a Qui-Gon Jinn (Majster Obi-Wana Kenobiho).

Zelený svetelný meč sa prvýkrát objavil na filmovom plátne vo filme Return of the Jedi. Meč bol pôvodne modrý, ale v neskorších úpravách ho zmenili na zelený, aby vynikol oproti modrej oblohe planéty Tatooine. Zmenili ho aj na plagátoch, ale modrý je ešte aj v prvých traileroch. Vo vymazanej scéne z filmu je viditeľný i Luke, keď dokončuje svoj svetelný meč.

Predstava, že zelený meč používajú silnejší a skúsenejší Jedinovia, pochádza z toho, že ho používali Qui-Gon Jinn (majster Obi-Wana) a Yoda (hlavný majster rádu). Ale nie je to tak. I Ahsoka Tano, padawan Anakina, na začiatku svojej kariéri používala zelený meč, a keď sa stala skúsenejšou, pridala i druhú, kratšiu zelenú čepeľ, počas klonových vojen.

Červený svetelný meč

Farba zla. Tí, ktorí si vybrali temnú cestu, teda zväčša Sith lordi, si nedokážu vytvoriť s kryštálmi rovnaký vzťah ako Jedi bojovníci, takže ich musia ukradnúť alebo zobrať zabitým bojovníkom svetla. Po získaní kryštálu ho prinútia „krvácať“ tým, že do neho nasmerujú svoju bolesť a hnev.

Červený meč používali Darh Vader, Darth Sidious, Darth Maul, Count Dooku, Kylo Ren, cisárski inkvizítori.. a možno Rey v poslednom filme? To uvidíme 20. decembra. Vader získal svoj meč krvácaním zeleného kryštálu, ktorý patril padnutému Jedi majstrovi. Kylo Renov meč je trochu odlišný, používa ukradnutý popraskaný kryštál.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.