Pre malých fanúšikov rozprávok: Moana

Naše deviate septembrové narodeniny minulý rok boli v znamení Moany. Moja najstaršia dcérka miluje túto rozprávku a tak som jej dala vybrať model. Vybrala si spievajúcu Disney Store verziu s doplnkami: čelenkou, pádlom a plus oblečením. Nechýbajú ani zvieratká kohút Heihei a prasiatkom Pua. A amulet pre dieťa.

Samotná bábika je veľmi pekná. Pri pohľade na obrázok s Annou a Elsou hneď vidno, že je mohutnejšia, trochu inak stavaná. Bábika má pohyblivé nohy, veľmi stabilné, pekne postojí. Jednu ruku má ohybnú v dvoch kĺboch, v lakti a zápästí, druhú má rovnú a ohybnú iba v zápästí. Pri tohtoročnom vydaní som už videla obe v lakti ohybné ruky, ak na tom niekomu záleží. Presne toto balenie Moany je už asi ťažšie zohnateľné, ale stále je v predaji model tejto bábiky s menej či odlišnými doplnkami.

Vlasy

Jedna z najkrajších vecí na nej sú vlasy, naozaj krásne, jemné, príjemné na dotyk, nie sú uleptané. Sú veľmi kučeravé, ako to vidno aj z obrázkov. Musím však upozorniť, že toto nie je česacia bábika. Vôbec neodporúčam česanie a ani žiadnu úpravu vlasov, lebo sa budú šklbať. Nechuchvalcujú sa extrémne pri hraní, ale akákoľvek snaha o česanie, hlavne v končekoch spôsobí vyšklbávanie vlasov. Je lepšie ich nechať tak ako sú a „nebabrať“.  Vlasy sú jeden z dôvodov, prečo vždy tvrdím, že tento štýl bábik nie je vhodný pre deti mladšie ako 7-8 rokov. Pri tých vlasoch si malé deti nedajú povedať. A ak im ich vyšklbú pri pokusoch o účes, nebude to vyzerať pekne a deti budú nešťastné.

Ak sa pozrieme na hlavu zblízka, tak zistíme, že sú našité pomerne riedko. To nie je spôsobená plešina, ono je to tak originál. Nato, ako má husté vlasy, má primálo dierok. Nie som odborník na výrobu bábik, ale videla som dosť veľa „našitých“ hláv, aby som vedela porovnať, že toto nie je husté našitie.

Tento klobúk nie je v balení, je doma robený.

Oblečenie a doplnky

2 kusy top + sukňa
2 zvieratká
2 plastové náramky
plastová čelenka
pádlo
amulet pre dieťa

Bábika sa predáva vo svojom typickom oblečení, v polynézskej sukni a tope. V našom balení bolo ešte jedno podobné oblečenie, iba inak farebne zladené. Obe šatočky so sukňami sú pôvabné. Menej ma nadchli plastové náramky, ťažko navliekateľné. Čelenka je tiež kus nemotorného plastu. Ak som vravela, že bábika postojí, tak iba bez tej čelenky, s tou ťarchou na hlave sama stáť nezvládne. Všetko jej oblečenie je odnímateľné. Aj jej amulet na krku.

Pekne zdobené pádlo je skoro v každom dostupnom balení Moany, ale je to skôr dekorácia. Zvieratká kohút Heihei a prasiatko Pua sú trochu zriedkavejšie, ale nie sú nekúpiteľné. Tieto sú obyčajné plastové figúrky, aj keď s detailami, aby sa podobali na svoju filmovú verziu. Aj keď u nás sú populárnejší plyšáci. Pua znamená vraj kvet, takže asi je to dievčatko, ale iste to neviem. To iba tak pomimo. Kohútik je nanič, vôbec nepostojí

Dodnes sa predáva takáto istá Moana , akurát v iných šatoch a bez zvieratiek. A ako som spomínala, s menšími odlišnosťami.

Svetrík uplietla babka, aby Moane nebolo chladno v zimnom období. A čapicu máme z Tesca, každoročne predávajú takéto mini čapice v Tescu pred Vianocami, tak sme ich niekoľko kúpili. Deti ich používajú na plyšákov a bábiky.

Zvuk

V porovnaní s Elsou a jej obrovskou strojčekovou „sukňou“, o ktorej som písala, Moana má iba maličký strojček v chrbátiku. Ináč je to normálna bábika s ohýbateľnými rukami aj nohami. Pesnička (How Far I’ll Go) sa zapína malým tlačítkom na ruke. Opäť, nečakajte plnú verziu, je to jedna strofa, zo 30 sekúnd. A samozrejme, kto nechce spievajúcu Moanu, tak predávajú presne túto verziu aj bez spievania. To isté platí i o Hasbro Moane, ktorá je podobná tejto, aj keď má trochu odlišnú tvár a doplnky. Pre porovnanie videá dolu.


See the line where the sky meets the sea? It calls me
And no one knows, how far it goes
If the wind in my sail on the sea stays behind me
One day I’ll know
If I go there’s just no telling how far I’ll go

Opäť, ako pri všetkých zvukových hračkách, nezabudnite mať náhradné batérie, prípadne vymeniť ich po darovaní dieťatku. Batérie, ktoré dávajú do hračiek, sú zvyčajne slabšie a vhodné tak na demo mod. A každá bábika má aj tlačítko na vypnutie, ak to náhodou začne liezť členom domácnosti príliš na nervy. Ale prvé nadšenie skoro pominie a potom to už nebudete musieť počúvať tak často.

Srdce Te Fiti. Amulet pre dieťa

V balení je amulet i pre dieťa. Amulet, teda srdce Te Fiti, svieti v tme veľmi pekne, ale vidno ho i počas dňa. Má tlačítko na zapnutie a vypnutie. Zatiaľ sme nemuseli batérie vymieňať, stále funguje. Te Fiti je vraj inšpirovaná ostrovom Tahiti, ani by som sa nedivila. Amulet má pekné detaily, ale neodporúčala by som ho hádzať o zem. Nerozbije sa ihneď, ale môže sa poškodiť, je to prístroj.

Lego Moana

Okrem bábiky sme mali na narodeniny aj Moanu Lego 41150. V balení boli tri figúrky – Moana, Maoi a kohút Hei Hei. Loď a mini ostrovček. Moana Lego Duplo nie je, pokiaľ mi je známe, takže pod 6 rokov to nie je vhodný darček. Na obrázku dolu je Moana s Lego Annou a Elsou, tie dve samozrejme nie sú v balení.

Moana 2016 s doplnkami.

A na záver niekoľko videí.

Terajšia Moana.

Menej doplnkov, ale bábika je identická.

Hasbro Moana.

Ako vidno, Hasbro Moana sa veľmi podobá na Disney Store Moanu. Odlišnosti sú hlavne vo výzore tváre a jemne vo vlasoch. Opäť, ako pri Frozen, je to o tom, ktorá verzia bábiky sa viac páči ani nie rodičovi, ale dieťatku. Teda, podľa toho, kto bábiku vyberá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.