Slovné druhy a malý fanúšik Ninjago

Boli sme doma chorí dva týždne. Tak som sa „hrala“ každé doobeda na pani učiteľku. Začali sme slovné druhy. Tu je niekoľko  cvičení.

Slovne druhy - slovensky jazyk 3 rocnik

Slovne druhy - slovensky jazyk 3 rocnik

A keďže sme teraz veľkí fanúšikovia Ninjago, a pozreli sme si všetky sezóny za dva týždne, tak sme ich nemohli v cvičeniach vynechať. Iste, niekto ma možno „chytí za slovíčka“, niektoré veci sú možno otázne, ako napr. že Zelený ninja by mal byť veľkým písmenom ako titul či meno, ale nechcela som to komplikovať a vysvetľovať, že je to meno a zároveň prídavné meno. Je to pre účely slovenčiny a malá počula o slovných druhoch po prvý raz v živote, tak sme sa zjednodušene učili, že všetky farby sú prídavné mená. Viac-menej to sú pre ňu jediné prídavné mená, čo momentálne chápe. Ináč je pre ňu všetko podstatné meno, ale aj tam sa prepracujeme 🙂

A kto má doma 8+ dieťatko, čo sa náhodou nudí, odporúčam, je to dosť vydarený seriál pre všetkých chlapcov a dievčatá od 8 do 108 rokov.

Ninjago Slovne druhy - slovensky jazyk 3 rocnik

Ninjago: Masters of Spinjitzu

Ninjago je fiktívny svet inšpirovaný ázijskou kultúrou a legendami. Historické budovy a tradičné oblečenie sú zmiešané so svetom modernej metropoly a vyspelej technológie. V príbehu nájdeme tak drakov ako moderné a futuristické dopravné prostriedky.

Majster Sensei Wu sa snaží vycvičiť štyroch dospievajúcich ninjov v starodávnom bojovom umení Spinjitzu, ktoré sa prejavuje ako elementárne točivé tornádo rýchlejšie ako akýkoľvek normálny bojový štýl. Wu potrebuje štyroch žiakov, ktorí budú strážiť štyri elementárne zlaté zbrane Spinjitzu: Kosu zemetrasenia, Šurikany ľadu, Nunčaky blesku a Meč ohňa. Tieto štyri zbrane použil jeho otec, prvý majster Spinjitzu, na vytvorenie sveta Ninjago. Sensei Wu so svojím bratom Garmadonom sľúbili svet ochraňovať, Garmadon sa ho však pokúsil ovládnuť. Sensei Wu ho vyhnal do podsvetia. Prvá séria je príbeh Garmadonovho syna Lloyda, nepodareného chlapca, ktorý chce ísť v otcových zlých šľapajách. Má však dobré srdce a vysvitne, že on je ten vyvolený Zelený ninja, ktorý sa bude musieť postaviť temnému lordovi, svojmu otcovi.

Legenda Ninjago

Legenda Ninjago v podaní mojej dcérky

https://en.wikipedia.org/wiki/Ninjago:_Masters_of_Spinjitzu_(TV_series)
https://ninjago.fandom.com/wiki/Ninjago_Wiki
http://www.postavy.cz/serial/lego-ninjago/postavy/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.