Stiahnutie prírodnej kozmetiky Logocos z čínskeho trhu

Značky prírodnej kozmetiky Logona , Heliotrop , Sante a Fitne, ktoré patria spoločnosti LOGOCOS Naturkosmetik AG, jednému z najväčších výrobcov nemeckej prírodnej kozmetiky, sa od 1. decembra 2013 sťahujú z čínskeho územia. Pre prospech zvierat sa spoločnosť vzdala obrovského trhu potom, čo čínske vládne orgány trvali na tom, že všetka kozmetika dovážaná do Číny musí byť testovaná na zvieratách.

Ulrich Grieshaber, majiteľ a konateľ spoločnosti Logocos, sa márne snažil nájsť spôsob, ako pozitívne ovplyvniť čínske vládne orgány a nakloniť ich priaznivo k alternatívnym metódam testovania. Dnes je zrejmé, že pokus o predaj kozmetických prípravkov netestovaných na zvieratách v Číne je v dohľadnej budúcnosti beznádejný. „Pre mňa osobne, je problematika ochrany zvierat veľmi dôležitá. Rešpektovanie ľudí, zvierat a životného prostredia je etickým základom spoločnosti LOGOCOS Naturkosmetik AG. Ak sú porušované práva zvierat, čo je prípadom Číny, nevidíme inú cestu, ako sa tohto trhu vzdať úplne. Z ekonomického hľadiska je to pre nás ako stredne veľkú firmu, veľký krok, a znamená to, vzdať sa významného potenciálu obratu.“ Žiadny z produktov značky Logona, Heliotrop, Sante a Fitne nebol nikdy testovaný na zvieratách a spoločnosť kategoricky odmieta i podobnú službu pre distribútorov.

V rámci spoločnosti, boj proti testovaniu na zvieratách v Číne a použitie alternatívnych metód má najvyššiu prioritu. LOGOCOS Naturkosmetik AG úzko spolupracuje s PETA Deutschland, organizáciou za práva zvierat (People for the Ethical Treatment of Animals, Ľudia za etické zaobchádzanie so zvieratami), ktorá je asociáciou PETA USA, najväčšou organizáciou bojujúcou za práva zvierat na svete.

Harald Ullmann, podpredseda a vedúci PETA Nemecko ocenil etické rozhodnutie spoločnosti Logocos: „Uvedomujeme si, že LOGOCOS urobil veľmi odvážne rozhodnutie tým, že sa vzdal dôležitého trhu pre práva zvierat. Ale to je presne to, čo dokazuje, nakoľko sú hodnoty spoločnosti autentické a ako sa uplatňujú v skutočnom živote.“

zdroj: http://www.sante.de/en/aktuelles/news/7224/end-of-involvement-in-china/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.