Štvorec či obdĺžik?

To, že prvák má poznať základné farby je asi prirodzené. Hoci pri čítaní pojmu „belasá kabelka“ v čítanke mu nemusí byť jasné, čo to belasá je.

Nuž a okrem farieb by nezaškodilo vedieť aj základné tvary, ktoré sú tak trochu menej používané ako pastelky. Že trojuholník má tri strany a kruh je okrúhly sa dá rozoznať. Čo nemusí byť až tak jednoduché je rozoznávanie štvorca a obdĺžnika. To možno potrápi deti i na prvých hodinách geometrie, nielen prváčikov. My sme sa učili, že štvorec má štyri rovnaké strany, so zdôraznením na štyri a rovnaké. A obdĺžnik má dve dlhé strany s dôrazom na slová dlhý a dĺžeň. Ale to je na každom z nás, ako to dieťatku priblížime. Dobre je však vedieť, že sa s tým prváčik stretne hneď začiatkom roka.

112

Opäť, ako pri pravej a ľavej strane či používaní farieb, je to skôr vec praxe a skúseností ako pracovných hárkov. V každom prípade, hárkov a príkladov na vyfarbovanie či počítanie tvarov je na internete množstvo

stránka so slovenskými pracovnými hárkami:
http://nasedeticky.sk/kategoria/predskolaci/geometricke-tvary/

Shapes3

countshapesbig

Zdroj:
http://www.mathinenglish.com/worksheetview.php?id=30&stid=190005

counting-shape-1

counting-shape-3
Zdroj:
http://www.preschoolmath.info/shape.html

Čo hľadať: preschool / first grade / kindergarden shape worksheets, rectangle vs square worksheets

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.