T-Rex na Vianoce alebo dino, ktorý Vám učarí

Určite by sa nikto nechcel stretnúť skutočného 7 metrového Tyrannosaurus Rexa. Ale táto jeho hodnoverná malá kópia je na zamilovanie. A mne tak rýchlo hračky neučarujú.

Schleich T-Rex

Čo dať chlapčekovi okrem dopravného prostriedku, aby to bolo rovnocenné bábike, ktorú dostanú jeho sestry? Nuž, nejakú figúrku. Akurát tie mini figúrky rôznych superhrdinov vyzerajú tak chudobne pod stromček. Navyše náš synček už má jedného Spidermana na motorke na vyvláčanie, ale je to figúrka veľkosti mojej dlane a nie práve vianočný darček, čo urobí nejaký veľký dojem. A síce som videla v hračkárstvach figúrky rôznych superhrdinov vysoké skoro do môjho pásu, ale to je tak dekoračná záležitosť; 5-6 ročné dieťa sa s tým určite nezahrá, a staršie asi tiež nie. Vyvláčať sa to nedá a ako bábiku si to prezliekať určite nebude.

Schleich T-Rex vs Spiderman

A keďže náš synček dospel do fázy, keď miluje dinosaurov, hlavne T-Rexa, tak sa rozhodlo, že dostane na Vianoce T-Rexa. Nechcela som, aby to bol ďalší plyšák, aj keď tých je niekoľko celkom pekných, chcela som, aby to bolo niečo iné – teda figúrka. Tak som prezrela internet na všetkých dostupných T-Rexov vo forme figúrky, nieže by ich bolo tak veľa, a vybrala som si Schleich dinosaura.

Schleich T-Rex

Keď kupujeme figúrku, je dobré vziať si pravítko alebo krajčírsky meter, aby sme mali predstavu, aké to je veľké. Aby sme neboli sklamaní, že je to príliš malé alebo príliš veľké. Veľkosťou mi vyhovoval, akurát som chcela vedieť kvalitu, nikdy som Schleich figúrku nedržala v ruke. A keďže som vedela, že sú vyrábané v Číne a z PVC, chcela som to chytiť osobne do ruky, či nebudem mať obavy, že je to nejaké slizké, nefarbí to, alebo proste mať z toho nepríjemný pocit. Nemám rada hračky alebo veci pre deti, z ktorých mám dodatočne nepríjemný pocit a potom im to už neviem vziať, lebo sú priveľkí nato, aby si nepamätali hračku, ale ešte primalí nato, aby rozumne odovzdali vec, ktorá im podľa mňa môže uškodiť. Hoci pri darovaných sladkostiach sú dievčatá veľmi rozumné, ani sa ich nedotknú, ale hračka je niečo iné a vziať dieťaťu akýkoľvek darček, nieto ešte vianočný, je dosť kruté.

Tak som sa vydala teda do najbližšieho Dráčika a našťastie mali 1ks vo vitríne. A učaroval mi. Na prvý dotyk i pohľad. Chvíľu som si ho obzerala a skúmala a hneď som ho aj priniesla domov. Vyšiel okolo 20 Eur, presne na centy si to teraz už nepamätám, ale neľutovala som na neho ani cent.

Schleich T-Rex

Tento T-Rex je naozaj nádherný exemplár figúrky a nevidím jedinej chybičky. Nie je na ňom nič slizké alebo nepríjemné na dotyk, ani ho nechcete pustiť z ruky. Schleich figúrky sú vraj maľované ručne. Tento je krásne tieňovaný tmavozelenou, zelenohnedou a zelenožltou farbou s neskutočnými detailami. Nie je na ňom nič hladké, šupinky je cítiť a vidieť, na rôznych miestach sú rôzne veľké a rôzne sfarbené, iné sú na chrbátiku, odlišné na čele a kolenách. Krk a hruď sú nádherne vráskavené. Asi je chlapec, podľa toho detailu dolu, ale neberte ma za slovo. Má dva pazúriky na predných a tri na zadných labkách tiež s neskutočnými detailami. Nie sú odlomiteľné. Vôbec, je nesmierne stabilný a pevne vyvážený. Vynikajúco postojí. Nemožno nespomenúť jeho detailnú čelusť, ktorá je otvárateľná, aj s realistickým jazykom vnútri. A pevná, moje deti sa neboja ho o ňu zavesiť. Naozaj na ňom nie je nič „odfláknuté“.

Schleich T-Rex

Schleich T-Rex

Schleich T-Rex

Schleich T-Rex

P1110503a

Schleich T-Rex

Deti sa s ním veľmi radi hrajú, aj dievčatá si ho obľúbili. Hlavne moja mladšia dcérka, už som dostala aj požiadavku, že mu mám kúpiť kamaráta. Akurát taký model, čo by si ona želala, som ešte nenašla. Takže uvidíme.

Tu T-Rex útočí na lego domček, ale nie vždy je taký „zlý“. A pokojne sa aj sám udrží.

Schleich T-Rex útočí

Schleich T-Rex útočí

Schleich T-Rex útočí

Schleich T-Rex útočí

Schleich T-Rex útočí

My máme tento model
https://www.schleich-s.com/de/DE/dinosaurs/produkte/tyrannosaurus-rex-14525.html?nosto=nosto-page-category2

A ako vidím, Schleich vydal aj ďalší podobný exemplár
https://www.schleich-s.com/de/DE/dinosaurs/produkte/tyrannosaurus-rex-14587.html?nosto=nosto-page-category2
A má ich zo 30 v ponuke, určite si nejakého sympatického nájde každý milovník dinosaurov.

Schleich T-Rex na Vianoce

Schleich T-Rex na Vianoce

Schleich T-Rex na Vianoce

Schleich T-Rex na Vianoce

O spoločnosti Schleich

Spoločnosť Schleich bola založená v roku 1935 Friedrichom Schleichom zo Švábska v meste Gmünd. Slávne figúrky Schleich sa predávajú vo viac ako 50 krajinách sveta a dnes ich má vraj v ponuke viac ako 600 druhov.

V povojnovom období predal Friedrich Schleich svoju prvú hračku „Jopo“, masovo vyrábanú, ohýbateľnú bábiku. Spoločnosť sa v 50. rokoch rozrástla. V roku 1955 zakúpil Schleich licenciu od Disney pre populárne postavičky Bambi a Pluto, ktoré sa neskôr rozrástli o ďalšie populárne televízne postavičky.

V sedemdesiatych rokoch boli vyrobené prvé série miniatúrnych zvierat z PVC: rodina levov, slon a klokan. V osemdesiatych rokoch začala spoločnosť vyrábať vlastné vysoko kvalitné realistické a ručne maľované postavy zvierat, ktoré sú srdcom spoločnosti dodnes.

Spoločnosť ponúka figúrky pre viac vekových kategórií. Realistické zvieratká z farmy a divožijúce zvieratká sú určené pre deti od troch do ôsmych rokov. Rozsiahle série s doplnkami zahrňajú množstvo krásnych domácich zvieratiek s detailami, ďalej zvieratká z lesa, safari a džungle. Dinosauri a klub koní sú určené pre deti od piatich do dvanástich rokov. Ktoré dieťa by nemilovalo kone či dinosaurov?

Spoločnosť má v ponuke aj zvieratká z fantastických svetov. A rovnako vyrába licenčné produkty z filmov a televízie pre malých a dospelých fanúšikov. Okrem Šmolkov má v súčasnosti v ponuke akčných hrdinov z komiksového sveta DC Universe ako Batman™ či Superman™, rozsiahlu ponuku Marvelovských hrdinov Deadpool, Thor, Iron Man, Spiderman, Kapitán America, Hulk a ďalších.

Viac ako polovica predaja Schleich smeruje mimo Nemecka. Od roku 2014 vlastní väčšinu akcií Schleich európska holdingová spoločnosť Ardian.

Hračky Schleich sú vyrábané v Číne.

Schleich zvieratká dostať v mnohých e-shopoch a kamenných hračkárstvach. Prosím, pred kúpou online si ich „v duchu“ premerajte.

https://www.schleich-s.com/de/DE/

One Response to T-Rex na Vianoce alebo dino, ktorý Vám učarí

  1. n píše:

    presne takeho sme tiez teraz kupili malemu na meniny..:) ja mam vsetky figurky od schleich oblubene, su ozaj pekne vypracovane, realisticke, mame uz viacero zvieratiek, nedaju sa porovnat s obycajnymi lacnejsimi. cena je vyssia to je fakt, za jedno schleich zvieratko sa da kupit cely sacok inych ale neda sa to ani porovnat. mame aj taky velky hrad, dostal od babky, tiez je paradny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.