Vlhčené obrúsky Jackson Reece

jackson_reeceVlhčené obrúsky Jackson Reece vytvorili Janet & Colin, mamička a ocko Jacksona a Reece Cordnerorcov. Ich príbeh začal v roku 1999, keď sa im narodil zdravý chlapček Jackson. V ôsmich mesiacoch začal trpieť na detský ekzém. Jeho stav sa zhoršil po použití krému s obsahom steroidov, ktorý nielen ztenšuje pokožku, ale ničí imunitný  systém. Čoskoro zistili, že alkohol prítomný v mnohých vlhčených obrúskoch ešte viac priťažil stavu ich bábätka. Nemohli nájsť prírodné obrúsky bez obsahu alkoholu, tak sa vrátili k bavlnenej vate a vode. Jacksonove pľuzgiere a krvácanie zo zaparenín ešte viac zhoršili kombinácia drsných chemikálií v mydlách pre bábätká a vysoká úroveň chlóru.

Po rokoch intenzívnej výskumnej práce a odhodlaní, starostliví rodičia napokon vytvorili vlastné unikátne vlhčené obrúsky s obsahom prírodných ingrendiencií. Súbežne s narodením ich druhého synčeka Reece-a v roku  2003 sa narodili i vlhčené obrúsky Jackson Reece. Ich tvrdá práca bola ocenená neuveriteľnou pozitívnou spätnou väzbou. Rodičia na celom svete sú im vďační za obrúsky, ktoré naozaj pomáhajú deťom i dospelým s citlivou pokožkou, trpiacim na ekzémy.

Vyrábané vo Veľkej Británii.

Zložky:

* Aqua , Destilovaná voda – zabraňuje vzniku zaparenín
* Organic Aloe barbadensis , aloe vera gel – upokojujúci gél s protizápalovými vlastnosťami, prirodzene hydratačný, hojivý a chladivý
* Betaine – Humectant získaný z rastlín, , zvláčňuje a zmäkčuje pokožku
* Capryl/ capryl glucoside – získaný z rastlín, jemný čistiaci prostriedok
* Sodium Levulinate – rastlinná konzervačná látka
* Glycerin – rastlinný konzervačný nosič
* Parfum – bez alergénov
* Potassium sorbate – prirodzene sa vyskytujúci konzervant
* Organic Lavandula augustifolia , Lavender Oil – zjemňuje  a upokojuje
* Organic Melaleuca alternifolia , Tea Tree Oil – prirodzene antibakteriálny
jackson-reece-herbal-wipes_1_4

KÚPIŤ

Vlhčené obrúsky Jackson Reece  NEOBSAHUJÚ:

* Alkohol – Alkohol je obsiahnutý v mnohých kozmetických prípravkoch. Zbavuje pokožku jej prirodzenej mastnoty, vysušuje ju a spôsobuje zčervenanie, podráždenie a zápaly. Vysušovanie vrchnej vrstvy pokožky vedie k potlačeniu prirodzenej schopnosti pokožky zbaviť sa mŕtvych buniek a ponechať póry otvorené, čo vedie k ich upchávaniu.

* Parabény – Parabény sú v kozmetike skupina bežne používaných konzervantov. Sú využívané pre schopnosť ničiť baktérie, ktoré sa v týchto produktoch môžu množiť. Sú silné, agresívne a zodpovedné za podráždenie pokožky. V súčasnosti sa pokladajú za jednu z príčin rakoviny prsníka.

* Sodium Lauryl Sulfate (SLS) a Sodium Laureth Sulfate (SLES) – Jedny z najpoužívanejších chemikálií v kozmetike , SLS a SLES sú pridávané pre ich penivé a čistiace účinky. Telo je síce po opláchnutí čisté, ale tieto látky odoberajú všetku prirodzenú vlhkosť z povrchu pokožky. Sú bežne rozšírené medzi veľkými výrobcami kozmetiky, keďže sú veľmi lacné a efektívne. Vysušovacia schopnosť týchto chemikálií spôsobuje u ľudí s citlivou pokožkou  (náchylných k dermatitíde, akné, ekzému, psoriáze a chemickému podráždeniu) zhoršenie ich stavu.

* Lanolin – Malé percento populácie je alergické na lanolin.

* Ftaláty – Chemikálie používané v parfémoch, pleťových vodách a šampónoch, keďže vďaka nim sa vône a farby udržia dlhšie. Mnohé štúdie dokazujú, že ftaláty sú zodpovedné za hormonálne zmeny v organizme a spôsobujú vrodené vady. U malých detí vystavených pôsobeniu ftalátov dochádza k narušeniu reprodukčného systému, predovšetkým u chlapcov.

* (MIT) Methylisothiazolinone – je silná konzervačná látka nachádzajúca sa v šampónoch a ďalšej kozmetike. Štúdie dokazujú , že vyvoláva alergické reakcie a podráždenie pokožky.

* Triclosan – slúži na kontrolu množenia baktérií v mydlách, zubných pastách a toaletných potrebách. Štúdie upozorňujú na obavy z možnej súvislosti s rakovinou.

* Propylene glycol – zabraňuje úniku vody z pokožky, čím redukuje faktor jej vlhkosti. Neodporúča sa pre ľudí trpiacich na ekzém.

* Ropné deriváty – ropné deriváty ako minerálny olej, parafín, a propylene glycol sú bežne používané v kozmetike.

* Benzoaty – sú často používané v kozmetike ako konzervačná látka a antiseptikum. Zvyšujú symptómy astmy.

* Fenoxyethanol – konzervant zakázaný organizáciou Eco Cert v januári 2009. Eco Cert je francúzska kontrolná a certifikačná organizácia uznávaná vo viac ako  80 krajinách.

* Mydlo – vysušuje pokožku a spôsobuje jej podráždenie.

Prírodné vlhčené obrúsky Jackson Reece sú najjemnejšie a k životnému prostrediu najmiernejšie vlhčené obrúsky na trhu v súčasnosti. Sú poprednými vlhčenými obrúskami vo Veľkej Británii a vyhrali mnohé ocenenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.