Nová kolekcia českej Adelky

Dostala som tú česť nafotiť novú várku Adeliek, ktorá nedávno dorazila po prvý krát po Vianociach. Adelka má veľmi roztomilý výraz živého dievčatka s bacuľatými líčkami a zatiaľ je mojim favoritom zo všetkých Hamiro bábik, ktoré sa mi podarilo vidieť. Druhou celoplastovou Hamiro slečnou je Lucka a jej prísny výraz a strnulé prevedenie ma akosi „nechytili za srdce“, ale možno jej krivdím. Adelka mi pripadá akosi chutnejšia. Moja mladšia dcérka má asi podobný vkus ako ja, lebo je to jej obľúbená bábika momentálne. Moja staršia má myslím trochu vrúcnejší vzťah ku svojim dvom Llorens bábikám.

Adelka je celoplastová bábika, asi 30cm vysoká. Moja mladšia dcérka má iba 3 roky, odporučila by som ju radšej pre staršie dievčatko, tak od toho 4 alebo 5 roku. Záleží samozrejme od šikovnosti malej slečny. Menším dievčatkám sa jednoduchšie manipuluje s bábikou, ktorá má látkové telíčko. Ľahšie ju vedia obliecť ako celoplastovú bábiku, tie ručičky a nožičky sa hompáľajú voľnejšie a ohývajú veľmi ľahko. Mojej dcérke sa už niekoľkokrát podarilo vyšklbnúť Adelke ručičky, dali sa sa však jednoducho nasadiť naspäť. Našťastie Adelka je jedna z mála kĺbových bábik tohto typu, dnes je viac „módne“ pripevňovať končatiny na gumičku. Niekomu to môže vyhovovať, iný uprednostní kĺbovú bábiku, obe verzie majú svoje výhody i nevýhody (napr. Lucka od Hamiro má končatiny upevnené na gumičky). Moja päťročná zvládne Adelku obliekať sama, bez toho, aby jej šklbala končatiny 🙂

O našich Adelkách som už písala.

Adelka má pekné žmurkacie očká. Pravda má takú dlhú ofinku, že ju šikovné mamičky nových majiteliek budú musieť trochu upraviť a očesať, aby im nešli do očičiek a nebránili v otváraní a zatváraní. Strapaté dlhé vlásky má našívané po celej hlavičke.

Treba uznať, že ktokoľvek Adelke vyberá oblečenie má vkus, keďže farby sú naozaj nádherne zladené a vždy sedia k vláskom a očkám. Trochu škoda, že tie okraje nie sú zaendlované, takže sa budú časom párať, šikovnejšie mamičky ich možno zvládnu opraviť, tí menej nadaní na šitie ako ja sa musia spoľahnúť na pomoc krajčírov. Adelka je však veľmi cenovo dostupná bábika, takže i kvalita ušitého oblečenia zodpovedá cene, nemôžeme očakávať 20 Eurové francúzske oblečenie typu Petitcollin.

V každom prípade, tie modely bábik sú naozaj pôvabné a iste si ich obľúbi každá nová malá majiteľka. V ponuke sú tri blond bábiky, dve hnedovlásky a iba jedna čiernovláska a jedna ryšavá bábika. A je tu jedinký model piškacej Adelky, v hnedovlasom prevedení.

Adelka v e-shope

P1030739A

Blond bábika s modrými očkami. V modro-bielych šatočkách so vzorom motýlikov a kvetiniek a modrou mašľou, ktorá ladí k oblečeniu.

P1030743A

Veľmi podobná tej hore, blond bábika so svetlohnedými očkami. Šatočky ladené do žltej slnečnej farby, na bielom lemovaní má bábika vzor motýlikov s kvetinkami.

P1030741A

Ďalšia blond bábika s gaštanovými očkami, tentoraz v žlto-červených šatočkách so vzorom rybičiek. Žlté nohavice a červená mašľa sa pekne hodia k šatočkám.

P1030747A

Krásna ryšavá Adelka s modrými očkami v modro-bielych šatočkách s bielou mašľou.

P1030745A

Ktokoľvek obliekal túto bábiku vedel ako sa táto fuksia hodí pre čiernovlásky. Motív s peknými ružičkami na šatočkách. Akurát miesto tej levanduľovej mašličky vo vlasoch by som vybrala inú farbu. Očká tejto bábiky sú modré.

P1030751A

Táto hnedovlasá bábika s modrými očkami v modro-tyrkysových šatočkách s jemným vzorom kravičky schovanej v trávičke sa mi asi páčila najviac, keďže mám radšej hnedovlasé bábiky a mám slabosť na modrú a tyrkys.

P1030749A

Táto milá hnedovláska má tiež modré očká. Vo vláskoch má červenú mašličku a oblečené červeno-biele šatočky so zoo vzorom zebričiek a sloníkov.

P1030753A

A tu je piškacia Adelka. Hnedovlasé dievčatko s hnedými očkami v svetloružových šatočkách v kombinácii s bielou so vzorom motýlikov a kvetiniek. Nočník a fľaška pribalená do peknej darčekovej krabice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.