Paw Patrol torta

Dnes sme mali oslavu narodenín. Síce o trochu neskôr, ako sme mali mať, ale nám to nevadí. Svet akosi pochopil, že máme ešte „zimné“ narodeniny, keďže náš najmenší sa narodil za posledného veľkého snehu, a rozlúčil sa „v prvý jarný deň“ so zimou posledným snežením. Nieže by sa dalo sánkovať, ale aspoň symbolicky niečo padalo. A keďže od Mighty Pups filmu sme opäť veľkí fanúšikovia malých psíkov, tak sme si vypýtali Paw Patrol hračky a tortu podobnej témy.

Nášmu synčekovi je to zvyčajne v podstate jedno aká torta, akurát chcel tentoraz poschodovú, keďže poschodovú ešte nemal. My zriedka robíme poschodové torty, sladkostí je vždy dosť, netreba sa prejedať. Ale keď chce poschodovú, tak nech ju má, akurát sme výber psíkov prispôsobili tým, ktorých má najradšej. U neho sú na prvom mieste Marshall, keďže je zábavný a vždy sa rozčapí. Potom Chase: kto by nemal rád zodpovedného vlčiaka, a napokon Skye. Áno, Skye je síce dievčatko, ale cool dievčatko, čo vie pilotovať a má chutné kučeravé ušká, tak sa nedivme, ak má množstvo fanúšikov. Navyše je jediné dievčatko v prvej sérii.

Torta bola čokoládovo malinová, je to naša najobľúbenejšia kombinácia, už som niekde napísala recept. U nás zvyčajne pečie ocko, mama je ľavá v kuchyni. A už sa celkom pocvičil od svojej torty spred 8-9 rokov, takže mu to celkom ide. Musí totiž piecť tri torty ročne.

Pečenie torty je u nás viac-menej súčasťou oslavy. Ocko ju robí po pracovnej dobe koncom týždňa, takže to zvyčajne trvá zo tri dni. Jedno poobede upečie cesto, druhé obalí krémom a na tretí deň v sobotu alebo v nedeľu sa torta vyzdobí. Deti sa radi motkajú okolo, pomáhajú miešať a potom vyzdobovať. Hlavne tie dve mladšie.

Ale aby sme sa vrátili k torte. Očká a dozdobenie torty je z fondánu. Moja mladšia dcérka si dopredu „rezervovala“ Skye. Trochu si „naložila“ toho viac, ale napokon to zvládla. Aj keď tie očká boli hrubšie, nikto to neriešil. Nato, že to robilo 9 ročné dieťa samostatne, ten psík vyzeral pekne. Marshall sa asi vydaril najviac, keďže ho robil môj synček za pomoci ocka.

Farby používame výlučné rastlinné, bio-vegan. Používam slovo rastlinné, keďže „prírodné“ či „potravinárske“ je zavádzajúce. Väčšina potravinárskych farbív je v mojich očiach nezdravá a ak ich použijú do plastelíny, nedbám, ale jesť ich deťom nedávam. Pred rokmi sme aj prestali preto kupovať všetky marcipánové a podobne „jedlé“ figúrky. Ani nechcem vedieť, koľko toxických Ečok je v jednej figúrke. Keďže väčšina psíkov je hnedého odtieňa, tak nie je až tak ťažké namiešať farbu za pomoci kakaa. Marshall je dokonca biely dalmatín. Bodky síce neboli čierne, ale tmavohnedé, ale nikomu to nevadilo. Kto by chcel sivú na Rockyho, tak červená, zelená a modrá v rovnakom pomere = sivá.

Naša oslava po dokončení už nie je nejaká veľká, väčšinou je hotová do hodiny. Nemáme žiadne „happy birthday“, ani pozvaných hostí okrem starých rodičov. Deti si rozbalia darčeky a ochutnajú tortu. Tieto boli ešte rýchlejšie ako inokedy, pred zopár dňami nás žiaľ navždy opustil dedko.

Naše torty:

Naše torty: od Ninjago po dúhu
Spiderman torta
Tortička Sovička
Naše torty pre deti alebo ocko pečie
Experimentovanie s farbami alebo naša septembrová torta
Stajňa pre koníkov – narodeninová torta
Torta v tvare medvedíka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.