Našich 5 vecí na olovrant či večeru

Moje deti sú dosť prieberčivé, ak ide o jedlo. Neviem, či všetky deti sú také, ale tie naše nás vždy potrápia s tým, čo navariť a čo by zjedli. A tak jedlá, ktoré bezvýhradne zjedia viem spočítať na prstoch ruky. Aj preto som rada, ak obedujú v škôlke, prípadne prinesieme obed zo škôlky, človek do nich natlačí aspoň nejaké „iné“ jedlo.

Takže ak nepočítam maslový chlieb, ktorý u nás každý zje, či je už s medom alebo džemom, do nášho top zoznamu rýchlejších jedál patria:

makové rezance

makové pirohy či rožky

Mak je vždy super, ak deti zjedia, iba ich v tom podporte, obsahuje nesmierne veľa vápnika, žiaden mliečny výrobok „naň nemá“. A hlavne na noc, keďže deti v spánku rastú, je výborný. Iba nesmie byť horký. Ale dievčatá zjedia i tvaroh.

mrkvové tyčinky

Obľúbené jedlo nášho najmladšieho momentálne. On to volá „keksík“ a u nás sa vždy vyjedia na posedenie. Viac sa ani neoplatí urobiť. Toto jedno nie je práve rýchle jedlo, je s tým trochu piplačky.

PICT0485a

párky s kečupom

Všetky mäsové výrobky sú neslávne slávne konzervačnými látkami, Ečkami a kadečím, čo si neprajeme. A pozor, detská šunka nepatrí k výrobkom, ktoré podliehajú zákonom pre deti do 3 rokov. „Detská“ šunka môže mať ďaleko horšie zloženie ako tá obyčajná, viď dtest.

Takže náš momentálny víťaz medzi párkami je tento. Kúpené v Kauflande, ak sa nemýlim, ale neberte ma za slovo.

P1050566a

P1050567a

Neskôr sme našli i v Lidl a tieto majú deti o niečo radšej.

P1070660a

avokádová pomazánka s chlebom alebo kukuričnými chipsami

Super zdravé avokádo, určite vyskúšajte.

P1040722a

palacinky

Nuž, čo dodať, ktoré dieťa by nezjedlo palacinky.

rajčinová omáčka s fliačkami a strúhaným syrom

Moje deti sú hrozne rozdielne, dve mladšie zjedia na kilá surových paradajok, kým najstaršia dcérka sa ich nedotkne, ale zato ona jediná vylíže tanier s rajčinovou polievkou či omáčkou.

krupičná kaša (aj to iba moja najstaršia dcérka)

Nemám názor, ja som sa krupičnej kaše a podobných mliečnych jedál nedotkla už ako dieťa a ani tona kakaa tam nepomôže, takže vec každého vkusu.

kakaový puding

Detto, vždy v nemocnici v prvý deň, čo môžete po operácii jesť, Vám donesú puding.. radšej budem umierať od hladu ešte ďalší deň 😀

vajíčko s namáčaným chlebom (volské oko na mäkko)

Myslím, že spotrebujú pri namáčaní viac chleba ako vajíčka, ale aspoň sa trochu najedia.

slivkové, ovocné gule, taštičky, pirohy..

Ťažko nájsť bez Ečok, ale nájdu sa a náš momentálny víťaz je tento.

P1050824a

rizoto

U nás sa robí iba s ryžou a mäsom, dievčatá vyjedia iba ryžu a ich bratovi a ockovi zostane mäso.

Samozrejme, zjedia aj niekoľko iných vecí ako mäsovú polievku, perkelt či majonézový šalát. Ale je toho naozaj menej akoby som si priala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.