Plyšové ZOO alebo ako uskladniť hračky časť 1

Uskladniť plyšákov nie je také jednoduché ako uskladniť plastových panáčikov či stavebnicu. Nestačí tomu krabica. Ak máte dieťatko, ktoré si vystačí s dvoma plyšákmi v posteli, tak je to v pohode. Ale ak máte plyšákové deti, ako sú tie moje, hlavne moje prostredné dieťa, tak zistíte, že mu po čase plyšáci zaberajú tretinu postele. A ako rastie, tak to začína byť problém. Nehovoriac o tom, aké je to utrpenie prezliekať posteľ: zložiť tridsať plyšákov dolu a potom naspäť. Tak som dosť dlho uvažovala a hľadala na internete dobrý nápad, ako uskladniť plyšákov. Do krabíc to nenacpete, to by musela byť skriňa a ja som veľkým odporcom každého nábytku navyše. Nie je to ani praktické, plyšáci sú na túlenie, nechcete ich natlačiť na dno krabice. A potom som to našla: plyšové ZOO.

Plyšové ZOO je zhruba to, čo si predstavíte. Akási forma klietky s elastickými gumičkami. Tvar môže mať rôzny, postnem dolu zopár foto aj linku. Ja som chcela policu nad posteľ. Samozrejme tak, aby si moje dieťa neudrelo hlavu. Police nad posteľou sú ďalšia vec, čo nemám rada. Čo k tomu treba:
1. polica
2. elastické „gumené“ lanká
3. nejaké náradie a upevňovacie šróby.

PREDTÝM

POTOM

 

Po dlhom čase sme „rozbehali“ aj lampičku nad postieľkou, a deťom sa hrozne páči, že „za hríbikom v tajnom tuneli je ukrytý mesiačik“ (spínač).

Policu som zháňala dosť dlho. Pravda, kto chce a má čas, môže si „zbúchať“ nejaké tie laty. Ale my sme chceli riadne urobenú policu, dobre dlhú, za „slušnú“ cenu. Žiaľ tie ceny na internete za obyčajné mini poličky, čo sú vlastne dve dosky zlepené dokopy sa pohybujú okolo 80EUR, čo je príšerné, a to sa nepokladám za lakomca.

Policu mám z Moebelixu, má 180cm, vtedy stála 20 EUR, ešte som pridala Black Friday, tak ma vyšla na 17 EUR. Chvíľu som tú cenu „campovala“, priznám,  ale mne zvyčajne veci nie sú tak súrne, viem si počkať. Teraz je cena vyššie, ale ešte stále lacnejšie ako iné, hlavne ak ide o dĺžku-cena. Jediné, čo je pri Moebelixe problém je, že chcú 17EUR poštovné, keďže pošlú svoje sťahovacie mega auto. Ale ešte stále ma to vyšlo iba na 34 EUR (17 polica + 17 doprava). Prípadne sa pozrite, či nechcete niečo ešte odtiaľ. (Ja mám od nich ešte vitríny pre deti, ktoré sú superlacné v porovnaní s hocičím iným na internete, ale o tom inokedy.)

https://www.moebelix.sk/p/nastenna-polica-malta-001803031818

Gumu máme z Mercury Market, z oddelenia pracovného náradia, tam sme si dali odrezať kus.

Takže polica, gumené lanká a potom strávil môj partner jedno poobede s vyrábaním a pripevňovaním ZOO. Akurát si to nakreslite vopred, ako to chcete prevliecť, radí môj partner. Keďže si to nenakreslil musel viac rezať gumy ako bolo dobré. A to bolo vlastne všetko.

Polica je upevnená NAOPAK. Takže aj horná časť tvorí miesto na ukladanie. A dolná je vypchaná plyšákmi, tým sa získalo viac miesta a aj dieťa sa neudrie. A hneď sú v postielke už iba traja plyšáčikovia na túlenie. Ostatní „strážia“ zvrchu.

Ďalšie možnosti sú rôzne vaky na stenu za posteľ. Máme i to, žiaľ, nie vždy stačia. Už som o nich písala.

A nie sú zlé ani sieťka nie je zlá, Ikea má vždy. Ale potrebujete tiež niečo, kam to zavesíte a na tie najhornejšie dieťa nedosiahne. Mali sme i takéto niečo, tu som o tom písala. Tieto sieťky sú hojde používané v škôlkách.

https://www.ikea.com/sk/sk/p/ikea-ps-fangst-visiaci-ulozny-diel-6-priehradok-tyrkysova-60462248/

Tu je niekoľko podobných inšpirácií kreatívnych rodičov:

https://www.thekeeperofthecheerios.com/2012/08/addies-zoo.html

https://www.thekeeperofthecheerios.com/2012/08/addies-zoo.html

https://thedifferencesbetween.wordpress.com/2013/03/03/stuffed-animal-zoo-build/

https://thedifferencesbetween.wordpress.com/2013/03/03/stuffed-animal-zoo-build/

https://www.thekeeperofthecheerios.com/2013/12/caydens-farm-stuffed-animal-storage-zoo.html

https://www.thekeeperofthecheerios.com/2013/12/caydens-farm-stuffed-animal-storage-zoo.html

Tu sú dve linky s množstvom nápadov, ako uskladniť plyšákov:

https://www.shelterness.com/stuffed-toys-storage-ideas/

https://www.woohome.com/diy-2/top-28-clever-diy-ways-to-organize-kids-stuffed-toys

A ak si vygooglite plush zoo storage ideas nájdete mnoho ďalších. Dokonca sa na Amazone predáva obrovská klietka, ktorá vraj pojme 80 plyšových hračiek. Akurát takmer 100 Eurová cena za niekoľko dosieka a trochu gumy sa mi zdá prehnaná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.